Apple حالا بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار می ارزد!

بدون دیدگاه
لوگوی جدید اپل

شرکت رایانه ای apple با ارزش بیش از ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ $ در بازار سرمایه پیشی گرفته است و فعلا این رده را فقط با یک شرکت در دنیا شریک است.

چند روز قبل ارزش سهام این شرکت با ۷ پله افزایش به ۳۲۹.۷۵ رسید و باعث شد سرمایه تقریبی آن به بیش از ۳۰۲،۴۷۰،۰۰۰،۰۰۰ $ برسد.

قبل از این اپل از ثبت رکوردی در کسب درآمد سالانه خود در طی سال میلادی قبل خبر داده بود که این موفقیت ها را مدیون iPhone4 و iPad است. به گزارش این شرکت،فقط در طی سه ماهه پایانی سال قبل اپل توانسته بود،۳.۸۹ میلیون مک،۱۴.۱ میلیون آیفون،۹.۰۵ میلیون iPod و ۴.۱۹ میلیون iPad بفروشد.

نمودار ارزش سهام اپل

فقط هشت ماه قبل ارزش اپل ۲۲۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰$ بود که آن را حتی جلوتر از رقیبش،مایکروسافت،با ارزش ترین شرکت فناوری دنیا می ساخت.بعد از آن در ماه اکتبر ارزش سهام این سازنده کامپیوتر و لوازم همراه ،به ۳۰۰$ رسید و متعاقبا ارزش شرکت تا ۲۷۴$ میلیارد دلار بالا رفت.

به عبارت دیگر اپل ۶ برابر facebook ارزش دارد  و توانسته است فقط طی شش ماه،۵۰ میلیارد دلار نیز به آن اضافه کند.

Apple در حال حاضر دومین شرکت با ارزش دنیا است و فقط شرکت نفتی Exxon mobil با ارزش بیش از ۳۷۶،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰$ جلوتر از آن قرار دارد.به نظر شما چه مدت طول خواهد کسید تا apple در مبارزه ای تنگاتنگ بالاخره رده اول را مال خود کرده و به با ارزش ترین شرکت دنیا تبدیل شود؟باید منتظر بود و دید.

در همین رابطه :   تصویر : اینترنت و پرنوگـرافی [آمار]
دسته بندی : اخباردنياي سخت افزارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in اخبار, دنياي سخت افزارها
فایرفاکس در اروپا از IE جلو زد!

مرورگر توكار مايكروسافت براي ويندوز يعني internet explorer،براي اولين بار عقب ماند.بر طبق آمار StatCounter،فايرفاكس مرورگر محبوب موزيلا كه به...

Close