۸ وبسایت برای ساختن آسان نسخه موبایل وبسایت ما

۵۵ دیدگاه
8 وبسایت برای ساختن نسخه موبایل

اگر شما موسس سایتی باشید،احتمالا همیشه مراقب راه حل های جدید برای توسعه وب سایت تان هستید.ممکن است مشتریان شما گزارش دهند که احتیاج یه یک نسخه موبایل از سایت شما دارند تا بتوانند حتی در سفر نیز به آن سر بزنند یا حتی ممکن است جدیدا وبسایت رقیبان را در موبایل خود دیده باشید و با خود بگویید،چرا سایت من نسخه موبایل ندارد؟

مشاهده وب سایت ها با موبایل همزمان با استفاده از iOS یا همان سیستم هامل اپل برای دستگاه های همراه اش مثل iPhone و iPad جوانه زد،به طوریکه طی ۷ ماه یعنی از مارس ۲۰۱۰ تا اکتبر ۲۰۱۰ تقریبا دو برابر شد.این شاخص خوبی است تا به ما نشان دهد که چگونه مردم ،هر روز بیشتر و بیشتر از موبایل به جای رایانه، برای مرور وب سایت ها استفاده می کنند.

کسب و کارهای کوچک باید در صدر این روند قرار گیرند.برای راهنمایی،ما لیستی از ابزارهایی را که در عین راحتی در استفاده،برای ایجاد سایت های مخصوص موبایل به کار می روند را گردآوری کرده ایم و مخصوصا روی راحتی در استفاده تاکید می کنیم چون صاحبان وب سایت هایی که مهارت های توسعه و کدنویسی را ندارند نیز،بتوانند از آنها استفاده کنند.در ضمن این ابزارها،راه حل های فوق العاده ای برای کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند که می خواهند با کمترین هزینه،بیشترین کارایی را داشته باشند(اکثرا رایگان هستند)

نحوه کار این وب سایت ها چگونه است؟
اکثر ابزارهایی که به آنها اشاره خواهد شد،رابط کاربری گرافیکی دارند و شما می توانید با copy و paste کردن بلاک های کد،می توانید به آسانی آن ها را در سایت نصب کنید.اگر شما بتوانید ابزاری مثل Google Analytics را در سایت خود نصب کنید،از این ابزارها نیز می توانید استفاده کنید.

اساس کار این ابزارها بر پایه تشخیص مرورگر کاربر استوار است،یعنی باید تشخیص دهند که بیننده وبسایت از مرورگهای متعارف وب استفاده می کند یا از مرورگرهای موبایل.اگر مرورگر کاربر،یک مرورگر موبایل بود،کاربر به نسخه موبایل وب سایت منتقل می شود.رویه عمومی این است که نسخه موبایل وبسایت در یک زیردامنه مثل m.yousite.ir فراخوانی شود.

در همین رابطه :   همه روش های دانلود و ذخیره ویدیوهای Instagram یکجا

۱.Mobify

Mobify


Mobify به شما اجازه می دهد تا نسخه موبایل وب سایت را مستقیما بوسیله یک رابط گرافیکی کاربر پسند(user-friendly graphical user interface (GUI ایجاد کنید.راه انداری بسیار آسان است و شما فقط در طی چند دقیقه وبسایت موبایل تان را خواهید داشت.اگر سایت شما،یک فروشگاه تجاری باشد،چه بهتر.موبیفی پلتفرم Mobile Commerce را برای شما آماده کرده است.

مدل تجاری Mobify رایگان است ولی همین نسخه رایگان نیز بسیار بخشنده بوده و امکاناتی از قبیل دامنه دلخواه (مثل:m.yoursite.ir) را شامل می شود.با این حال می توانید بسته های پولی را که از ماهانه ۲۵۰ هزار تومان شروع می شوند را نیز خریداری کرده و از امکاناتی مثل خذف لوگوی Mobify از سایت،آمارگیر و … بهره مند شوید.

۲.Wirenode

Wirenode

شرکت هایی از قبیل Ford,Nokia و Reebok از Wirenode استفاده می کنند.Wirenode به بیش از ۵۰,۰۰۰ وبسایت کمک می کند تا نسخه موبایل وبسایت شان را ایجاد کنند.
نسخه رایگان آن دارای یک ویرایشگر کاربر پسند برای طراحی سایت موبایل است،فضای رایگان برای حداکثر ۳ سایت موبایل،آمارگیر از دیگر امکانات این نسخه است.نسخه های پولی که از ماهانه ۲۰,۰۰۰ تومان شروع می شوند،دارای بهبودهایی مثل،دامنه دلخواه و حذف تبلیغات هستند.

۳.Mippin Mobilizer

Mippin Mobilizer

اگر می خواهید همین الان یک نسخه موبایل از وب سایت تان داشته باشید،خوش آمدید!Mippin Mobilizer یک ابزار بدون پیچیدگی است که فقط چند دقیقه از وقت شریف شما را می گیرد.تمام چیزی که شما باید انجام دهید،وارد کردن آدرس RSS سایت تان(الحمدلله دیگه همه چند تا دارن!)،بعد تنظیم چند گزینه،ثبت نام و قرار دادن تعدادی کد در سایت.والسلام!البته در حین این کار،یک نمایش زنده از سایت خودتان را در سمت راست و در موبایل سامسونگ! می بینید که می تواند در انتخاب گزینه ها کمک خوبی کند.

در همین رابطه :   +50 سایت برای معرفی سایت زیبای شما به همگان !

۴.Onbile

Onbile

Onbile قول می دهد که شما می توانید سایت موبایلی خودتان را در کمتر از پنج دقیقه ایجاد کنید.به نظر می رسد می تواند به قولش عمل کند.یک رابط کاربری عینی و کامل و کدهایی برای قرار دادن در وبسایت مان تا بازدیدکنندگانی را که از موبایل استفاده می کنند،به سایت موبایلی هدایت شوند،گویایی همین ادعاست.در عین حال شما می توانید برای شروع طراحی،از ۱۳ قالب قابل ویرایش نیز اسفاده کنید.

۵.Winksite

Winksite

اگر علاقه مد هستید که یک انجمنی بر پایه سایت موبایلی تان ایجاد کنید،می توانید سری به Winksite بزنید.یک برنامه تحث وب،برای ایجاد جوامع موبایلی برای وب سایت شما.
این سایت حتی یک کد QR مخصوص شما ایجاد می کند.کدی دو بعدی که به وسیله موبایل هایی که اسکنر QR دارند قابل خواندن است.اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا.شما می توانید از کد را در کارت ویزیت خود،تبلیغات چاپی و دیگر موارد استفاده کنید و بدین ترتیب هنگامی که کاربران بخواهند سایت موبایلی شما را بازدید کنند،می توانند با دوربین موبایل خود،این کد را اسکن کرده و به سایت شما هدایت شوند!
اگر می خواهید کد QR تان را بدون استفاده از Winksite ایجاد کنید،می توانید سری به سایت QR-Code Generator بزنید.

۶.MobilePress

MobilePress

شما از برنامه وردپرس برای وب سایت تان استفاده می کنید؟اگر جوابتان مثبت است باید بگوییم،خوشا به حالتان.ورپرس افزونه هایی دارد که می توانند به آسانی یک نسخه مناسب برای موبایل ها از وبسایت شما را ایجاد کنند.یک نمونه MobilePress است،یک افزونه رایگان برای ایجاد قالب موبایل برای سیستم وردپرس.یک گزینه دیگر نیز می تواند WordPress Mobile Edition باشد.

۷.iWebKit

iWebKit

iWebKit یک فریم ورک ساده است که به شما امکان می دهد،برنامه های خودتان را برای iPhone و iPod لمسی ایجاد کنید.برای مثال Mashable’s iPhone app.

در همین رابطه :   معرفی 6 برنامه برتر چت شخصی و گروهی 2018

گرچه iWebKit می تواند توسط هرکس،حتی کسانی که HTML بلد نیستند،مورد استفاده قرار گیرد،ولی رابط کاربری آن مانند دیگر ابزار هایی که در بالا معرفی کردیم،کاربر پسند نیست(با داشتن کلمه kit حدس زدم) و نیاز دارد شما برنامه مربوطه را دانلود و نصب کنید و نیز مستندات آنرا مطالعه نمایید.ولی به عنوان یک سرمایه گذاری کوتاه مدت و با توجه به اینکه این فریم ورک رایگان است،شما می توانید برنامه ای را که دقیقا مد نظرتان است،برای iPhone بسازید.

۸.MoFuse

MoFuse


MoFuse مملو از امکانات گوناگون برای ساختن و مدیریت سایت های موبایلی است.بیشتر رویکرد آن به سمت نماینده گی ها،رسانه های خبری و تجارت های کوچک و متوسط است.محدوده قیمتی آن از ماهانه ۹ هزارتومان تا ۲۰۰ هزارتومان متغیر بوده وشامل امکاناتی از قبیل:آمارگیر،پشتیبانی از ۵۰,۰۰۰ مدل موبایل مختلف،پشتیبانی،مدیریت کد QR و … است.

جایزه:حالا که سایت موبایلی تان را ساختید،منابعی را به شما معرفی می کنیم تا ان را امتحان و ارزشیابی کنید.

۱.mobiReady
این ابزار،سایت شما را با استاندارد های dotMobi و W3C تست می کند و شما را مطمئن می کند که سایت شما بهینه و دسترس پذیر خواهد بود.همچنین دنبال خطاهای سایت موبایلی گشته و اگر خطایی بود،بواسطه یک رابط کاربرپسند،گزارش می کند.

۲.W3C mobileOK Checker
ابزار رسمی W3C برای امتحان سایت های موبایلی

۳.iPad Peek
iPad ندارید؟بسیار خوب.من هم ندارم.ولی بوسیله این ابزار،می توانید سایت خود را از پنجره موبایل محبوب اپل ببینید.خروجی آن دقیقا عین iPad است.

۴.Mobile Web Best Practices 1.0
W3C استانداردهای مروبط به تکنولوژی های وب را تعیین می کند(مثل CSS,HTML و Javascript).در این آدرس،می توانید رئوس کلی تمرینات سایت های موبایلی را ببینید.ولی باید فرصت زیادی برای مطالعه اش بگذارید.

اگر سایت موبایلی تان را ساختید،لطفا همینجا ذکر کنید تا همه با هم ببینیم.
امیدوارم لذت برده باشید.

منبع

دسته بندی : ابزارها

55 نظر

 1. I know a better one app to convert your Web Store to Native iOS and Android applications.
  AmazingCart has deep integration with popular e-Commerce systems such as: WordPress (WooCommerce), Magento, Opencart and PrestaShop, allowing your clients to buy products from their mobile devices.

 2. سلام سایتی میخواهم که براحتی متن واشعار ازگوشی کپی وبه آنجا انتقال وثبت نمایم وبتوانم عضوگیری نمایم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

 3. با سپاس فراوان از شما
  امیدوارم موفق و پایدار باشید
  مطالب بسیار خوبی را ارائه می دهید
  ممنون

 4. موبایل فرندلی بودن سایت در پروسه سئو اثر بالایی داره. این سایت ها کمک خوبی خواهد کرد. مرسی از مطلب خوبتون

 5. با سپاس و قدردانی فراوان مطلب مفید و ارزنده ای بود موفق و پیروز باشید
  طراحی سایت فوقلعاده زیباس

 6. سلام
  ممنون ازمطلبی که به اشتراک گذاشتید. متشکرم که در این عرصه وقت می گذارید.
  موفق باشید.

 7. اکثر این روشها پشتیبانی خوبی از php یا حتی java, نمیکنند، البته رایگانهاا. برای فروشگاههای اینترنتی روش بهتر اینه که یه نسخه ۳۲۰ بسازی و با چند تا کد کاملش کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *