آموزش آسان PHP / MySQL – بخش اول

بدون دیدگاه

قسمت های قبلی :

  1. آموزش نصب ساده PHP و اتصال به MySQL در آن
  2. آموزش آسان PHP / MySQL – بخش اول
  3. آموزش آسان کوئری Select در PHP / MySQL – بخش دوم

در بخش قبل در مورد نصب آسان زبان php روی ویندوز و لینوکس صحبت کردیم . سپس به mysql وصل شدیم و حالا می توانیم دستورات مورد نیازمان را به پایگاه داده mysql ارسال کنیم و جواب را بگیریم . شاید سوال برایتان پیش آید که برای چی به پایگاه داده و یا همان Database نیاز داریم ؟ جواب ساده است چون در اکثر برنامه ها نیاز داریم داده هایی را ذخیره کرده و بعدا نمایش دهیم .

مثلا همین مطلبی که شما در حال خواندن اش هستید در پایگاه داده فتولیا با یک شماره منحصر به فرد ذخیره شده است . وقتی شما این صفحه را باز کردید این شماره خاص به همراه درخواستی که کوئری (Query) خوانده میشود به پایگاه داده mysql فرستاده شد و دیتابیس هم عنوان مقاله ، تاریخ ارسال آن ، تعداد نمایشها ، متن مقاله و نظراتی که برای آن ارسال شده است را برگشت داد . سپس php این نتایج را دریافت کرد و با html ساختاری را ایجاد کرد که شما الان در حال مشاهده آن هستید .

الان شاید خیلی سخت به نظر برسد ولی زیاد هم سخت نیست یعتی طوری توضیح خواهم داد که یادگیری php ساده باشد فقط باید تمرین کنید . همین

در بخش قبل توانستیم به Mysql وصل شویم . در این پست های بعدی می خواهیم برنامه ای بنویسیم که چهار عمل اصلی زیر را انجام دهد :

  • انتخاب از دیتابیس و نمایش اطلاعات (Select)
  • ارسال اطلاعات به دیتابیس و ذخیره آنها (Insert)
  • بروزرسانی و تغییر داده های موجود در دیتابیس (Update)
  • حذف اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس (Delete)
در همین رابطه :   چگونه : تعداد هواداران صفحه فیس بوک را در سایت نمایش دهیم ؟

با یادگیری این چهار عمل اصلی که به صورت اختصار CRUD نیز نامیده می شوند می توانید وب سایت خود را با استفاده از دیتابیس برنامه نویسی کنید و با ان تعامل نمایید . در پست بعدی سراغ کوئری Select می رویم و نحوه انتخاب داده ها و نمایش آنها در php را به صورت خیلی ساده بررسی می کنیم . همراه ما باشید

 

دسته بندی : PHP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *