آموزش آسان PHP / MySQL – بخش اول

بدون دیدگاه

قسمت های قبلی :

  1. آموزش نصب ساده PHP و اتصال به MySQL در آن
  2. آموزش آسان PHP / MySQL – بخش اول
  3. آموزش آسان کوئری Select در PHP / MySQL – بخش دوم

در بخش قبل در مورد نصب آسان زبان php روی ویندوز و لینوکس صحبت کردیم . سپس به mysql وصل شدیم و حالا می توانیم دستورات مورد نیازمان را به پایگاه داده mysql ارسال کنیم و جواب را بگیریم . شاید سوال برایتان پیش آید که برای چی به پایگاه داده و یا همان Database نیاز داریم ؟ جواب ساده است چون در اکثر برنامه ها نیاز داریم داده هایی را ذخیره کرده و بعدا نمایش دهیم .

مثلا همین مطلبی که شما در حال خواندن اش هستید در پایگاه داده فتولیا با یک شماره منحصر به فرد ذخیره شده است . وقتی شما این صفحه را باز کردید این شماره خاص به همراه درخواستی که کوئری (Query) خوانده میشود به پایگاه داده mysql فرستاده شد و دیتابیس هم عنوان مقاله ، تاریخ ارسال آن ، تعداد نمایشها ، متن مقاله و نظراتی که برای آن ارسال شده است را برگشت داد . سپس php این نتایج را دریافت کرد و با html ساختاری را ایجاد کرد که شما الان در حال مشاهده آن هستید .

الان شاید خیلی سخت به نظر برسد ولی زیاد هم سخت نیست یعتی طوری توضیح خواهم داد که یادگیری php ساده باشد فقط باید تمرین کنید . همین

در بخش قبل توانستیم به Mysql وصل شویم . در این پست های بعدی می خواهیم برنامه ای بنویسیم که چهار عمل اصلی زیر را انجام دهد :

  • انتخاب از دیتابیس و نمایش اطلاعات (Select)
  • ارسال اطلاعات به دیتابیس و ذخیره آنها (Insert)
  • بروزرسانی و تغییر داده های موجود در دیتابیس (Update)
  • حذف اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس (Delete)
در همین رابطه :   با autoload زندگي آسان مي شود!

با یادگیری این چهار عمل اصلی که به صورت اختصار CRUD نیز نامیده می شوند می توانید وب سایت خود را با استفاده از دیتابیس برنامه نویسی کنید و با ان تعامل نمایید . در پست بعدی سراغ کوئری Select می رویم و نحوه انتخاب داده ها و نمایش آنها در php را به صورت خیلی ساده بررسی می کنیم . همراه ما باشید

 

دسته بندی : PHP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *