چگونه : با مرورگر Opera اوقات شرعی شهر خود را سریع و راحت ببینیم ؟!

2 دیدگاه

در این مبحث می خواهیم ببینیم که چطور می توان از مرورگر Opera برای دریافت اوقات شرعی استفاده کرد . الان احتمالا به فکر یک افزونه افتادید ولی ما نمی خواهیم از هیچ افزونه ای استفاده کنیم بلکه تنها با یک روش ساده این کار رو انجام می دهیم .

همانطور که می دانید مرورگر اپرا قابلیتی دارد بنام Speed dial که این امکان را می دهد در تب های جدیدی که باز می کنیم ، بتوانیم سایت های دلخواه را در آن قرار داده و با یک لینک بازشان کنیم. از این قابلیت می توانیم برای نمایش اوقات شرعی و … استفاده کنیم.

قدم اول :

برای دریافت اوقات شرعی به وقت شهرهای ایران می توانید سری به سایت اوقات بزنید و با انتخاب استان و سپس شهر ، اوقات دقیق شرعی را بدست آورید . ولی چیزی که ما نیاز داریم عکس این زمان های شرعی است که آن را هم می توانید از سمت چپ بردارید ،برای این کار روی عکس راست کلیک کرده و گزینه Copy Image Address رو بزنید .

 

قدم دوم :

یک تب جدید باز کنید و در گوشه سمت راست بالا ، روی دکمه آچار کلیک کنید تا تنظیمات speed dial باز شود.سپس گزینه Zoom را روی Manual و گزینه Zoom level را روی 200% قرار بدهید .

 

قدم سوم:

روی یکی از کادرهای خالی speed dial کلیک کنید و در پنجره باز شده در بخش address ، دکمه های ctrl+v را فشار دهید تا آدرس عکس در آن قرار گیرد.سپس Ok را زده و منتظر بمانید تا اپرا تصویر را در آن بارگذاری کند . نتیجه مانند شکل زیر خواهد بود

در همین رابطه :   یک سالگی فتولیا و عید غدیر خم مبارک :)

 

قدم چهارم :

در آخر براي اينکه تصوير به صورت خودکار با آخرين تغييرات زماني بروز شود ، مي توانيم زماني را براي آپديت خودکار آن تعيين کنيم . براي اين کار روي تصوير راست کليک کرده و به مسير Reload Every > Custom … مي رويم .برای اینکه هر روز تصویر آپدیت شود می توانیم مقدار 1440 را که تعداد دقایق 24 ساعت است را در کادر باز شده وارد کنیم .

 

از حالا به بعد خیلی راحت و سریع می توانید اوقات شرعی شهرتان را مشاهده کنید 🙂

دسته بندی : گوناگون

2 نظر

  1. بازتاب: - کوشیار کامپیوتر
  2. بازتاب: - کوشیار کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *