خبر : درباره مشکلات اخیر دسترسی به ایمیل ها در کشور

6 دیدگاه

خبرگزاری مهر نوشت:

دسترسی بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی به سرویسهای پست الکترونیکی از روز پنجشنبه مسدود شده است این در حالی است که 2 متولی اینترنت کشور یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان فناوری اطلاعات ایران در این باره پاسخ روشنی ارائه نمی دهند.


از اولین دقایق روز پنجشنبه 20 بهمن ماه جاری ارتباط کاربران ایرانی با پستهای الکترونیکی و تمام سایتهای خارجی که نیاز به ورود و ثبت اطلاعات دارند، مسدود شده و تاکنون اطلاع رسانی روشنی از سوی مسئولان مربوطه در این زمینه صورت نگرفته است.

هم اکنون کاربران ایرانی برای دسترسی به پستهای الکترونیکی از جمله یاهو میل و جی میل، هات میل و یاهو مسنجر و غیره با مشکل قطعی مواجه هستند و هیچگونه امکان دسترسی به این سرویس دهنده ها وجود ندارد.

اغلب کاربران ایرانی در حال حاضر از پستهای الکترونیکی خارجی استفاده می کنند و قطعی کامل این ایمیلها مشکلات بسیاری را برای کاربران به وجود آورده است.

پاسخهای متولیان اینترنت کشور

پیگیری خبرنگار مهر از دلایل این قطعی تاکنون به نتیجه ای نرسیده و مسئولان مربوطه در این زمینه پاسخ روشنی ارائه نمی دهند به طوریکه مدیران سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سازمانهای متولی اینترنت در کشور از این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند.

سعید مهدیون – مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اظهار بی اطلاعی از مشکل به وجود آمده، به مهر گفت: این موضوع ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات ندارد و شرکت ارتباطات زیرساخت باید پاسخگو باشد.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات: از ایمیل خارجی استفاده نمی کنم

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مشکل در استفاده شما برای چک کردن ایمیلتان پیش نیامده است، تاکید کرد: من از ای میلهای خارجی استفاده نمی کنم و مشکلی در استفاده از ای میلهای داخلی خود مشاهده نکرده ام.

مدیر روابط عمومی زیرساخت: مشکل محتوا به زیر ساخت مربوط نمی شود

محمدرضا فرنقی زاد – مدیر روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در این زمینه به مهر گفت: به نظر می رسد اگر مشکلی از بابت محتوا در شبکه اینترنت وجود داشته باشد سازمان فناوری اطلاعات باید پاسخگو باشد.

وی با اظهار بی اطلاعی از قطعی به وجود آمده در ایمیل کاربران ایرانی، تاکید کرد که شبکه ارتباطات زیرساخت کشور هم اکنون هیچ مشکلی ندارد و چنانچه قطعی در دسترسی به زیرساخت ارتباطی وجود داشته باشد، شرکت زیرساخت پاسخگو خواهد بود اما مشکلات محتوایی به این شرکت مربوط نمی شود !

منبع

 

در همین رابطه :   فتولیا 2 ساله شد و نو نوار :)
دسته بندی : اخبار

6 نظر

 1. بهشت تعطیلات در سواحل جذاب از آلانیا.
  آپارتمان، ویلا، زمین، مغازه، اگر شما می خواهید به اجاره یا خرید.
  سواحل آلانیا، دریا و سابقه زندگی، تعطیلات فوق العاده.
  یا یک سرمایه گذاری سودآور

  لطفا از وب سایت ما دیدن کنید.

  http://www.alanyabazaar.com

  Büyüleyici tatil cenneti Alanya sahillerinden.
  Daire, villa, arsa, dükkan satın almak veya kiralamak isterseniz.
  Alanya’nın sahilleri, denizi ve tarihini yaşayarak, fantastik bir tatil geçirmek.
  Deniz manzaralı evinizde huzurlu bir yaşam sürmek veya kazançlı bir yatırım için.
  Hizmetinizdeyiz.
  Lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

  http://www.alanyabazaar.com

  Properties in the Alanya region on The Turkish riviera.

  Besides developing “holiday homes in Turkey”, we provide real estate services within the EU standards and Turkish hospitality. Within our web page, you can search for “apartments” and “villas” covering Alanya-Antalya area where the sun shines 300 days a year! You will not find loads of properties for sale presented in our website, but carefully chosen, well managed, and good value investment properties for sale.“Investment properties for sale in Turkey”. Please visit our website.

  http://www.alanyabazaar.com
  [email protected]

 2. مشکل از پروتکل امن https که در وب سایت ها استفاده میشه. گویا آقایان صلاح ندانستند که مردم با بصیرت و شهیدپرور ایران بتونند بدون استراق سمع شدند از اینترنت استفاده کنند. این هم از برکات 22 بهمن امسال بود.

 3. هی خدا عادت شده دیگه واصه ما نت 512 داریم پدرمون در میاد یه صفحه رو باز کنیم حالا بیچاره این دایال اپی ها

 4. زودتر ارشد رو تموم کنیم، بریم از این آشغال دونی، پشت سرمونم نیگا نکنیم.
  مرسی از مطالب مفید، (از فید دنبال میشوید.)
  دوستدار فوتولیا :دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *