۱۰ نکته برای انجام موفق طراحی مجدد وب سایت

7 دیدگاه

ده نکته معرفی شده در این پست چند عنوان را در بر میگیرد: فکر کردن، ساختن طرح اولیه، نحوه اجرا، کاربران، کارآمد بودن، هدف، محتوا، قابلیت فروش و موارد بیشتری در این رابطه. ما در مورد هر یک از اینها حرف میزنیم و از آنها در فرآیند پروژه پیروی میکنیم.
مطالبی که وجود دارد بصورت کلی بیان شده است و قطعاً برای کسی که قصد انجام تغییر در طراحی و ساختار وب سایت خود را دارد، دانستن کلیاتی که باید آنها را رعایت کند او را به داشتن وب سایت موفق تری کمک میکند.

۱.فکر کردن قبل از اجرا

فقط ساختن یک وب سایت جدید نیست قبل از مرحله اجرا، داشتن درک درستی از رابط کاربری ساده و بسیار جذاب مهم است. مرحله به مرحله آن را انجام دهید. یک روند کاره منطقی به شما در پوشاندن همه پایه های اصلی کار کمک میکند. به نسبت هر چه فکره شما ناب تر باشد به همان نسبت طرح اولیه، ساختار و در نهایت وب سایت خودتان بعد از طراحی مجدد بهتر است و شما را به هدفتان نزدیکتر می کند.

۲.تشخیص نکته های طراحی مجدد و اهداف

وب سایت شما در حال حاضر مشغول انجام چه کاری است، و چه نیازهایی برای انجام طراحی مجدد دارد؟ مرور خدماتی که به مشتریان داده میشود مانند تماس ها، ایمیل ها مخصوصاً شکایات آنها، به شما برای پی بردن به نیازهای طراحی مجدد کمک میکند. تفکر بر روی کارآمد بودن وب سایت و تستهایی که برای آن انجام میشود باعث میشود طرحتان با ساختاری سنجیده تر طراحی شود و طراحی مجدد موفقی داشته باشد.

۳.تحلیل کردن رقیبان خود

نگاه کردن به وب سایت های رقیبان و نحوه ی کار آنها. مقایسه کردن امکانات و خدماتی که ارائه میدهند و همچنین نگاه کردن به اینکه رقیبان در وب سایت های خود چه کاری انجام میدهند با وب سایت کنونی خودتان در بهتر کردن نحوه ارائه خدمات خودتان به مشتریان مؤثر است. پی بردن به اینکه چطور وب سایت شما میتواند با وب سایتهای رقیبانتان متفاوت باشد به شما بسیار در بهتر اجرا کردن کمک می کند.

در همین رابطه :   آموزش جامع طراحی وبلاگ(قسمت دوم)

۴.درگیر کردن کاربران خود

شامل کاربران پایه ای خودتان در طراحی مجدد. باید دقت داشت که با تغییر دادن در ساختاره وب سایتتان کاربران خود را بدرستی برای آنچه که به وب سایتتان آمده اند هدایت کنید. و اینکه چرا و چه زمانی تغییرات را اعمال کنید با آنها ارتباط برقرار کنید و از نظرات آنها استفاده کنید چرا که طراحی مجدد را برای آنها انجام میدهید. و ارزش گذاشتن به کاربر اساس کار شماست.

۵.طراحی برای کاربران

اگر وب سایت شما کارآمد نباشد کارتان با خطر روبرو است. و همچنین کارآمد بودن موضوع بسیار مهمی است که گاهاً سودهای نجومی را تنها با تغییر درست یک دکمه ی سفارش در صفحه برای صاحب وب سایت به همراه دارد. و برای این تغییر با پیروی از یک سری استاندارها میتوان آنرا به بهترین نحو اعمال کرد. در طراحی خود اشتباه نکنید زیرا برای کاربران خود خوشایند نیست. مطمئن شوید که کاربران خود چه نیازهایی دارند و وب سایت خود را طوری طراحی کنید که با خواسته آنها مطابقت داشته باشد.

۶.ساختن طرح اولیه

با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید و روی این قست از پروژه با حوصله زیادی وقت بگذارید زیرا این بخش قلب پروژه تان است. بدون شک هر چقدر در این قسمت وقت و تفکر بیشتری برای ساختن طرح صرف کنید ضرر نمی کنید زیرا با طرح درستی که آن را به مرحله اجرا میگذارید وب سایت شما را به هدفتان نزدیکتر میکند. متخصص به شما با دلگرمی کمک خواهد کرد و در هر مرحله مشخص میکند که از چه تکنولوژی استفاده کند.

در همین رابطه :   چگونه : در بازار کار طراحی وب ایران با مشتری رفتار کنیم ؟!

۷.تست کارآمد بودن

هنگام طراحی مجدد مراقب کاربران خود باشید. تست کارآمد بودن را در هر دو طراحی کنونی و طراحی مجدد شده در انجام فرآیند توسعه انجام دهید. و مطمئن شوید آیا کاربر براحتی آن چیزی را که در صفحه به دنبالش میگردد براحتی پیدا میکند و بدرستی هدایت میشود؟ آیا شما میخواهید یک وب سایت با کارآمد بالایی داشته باشید؟ ببینید و یاد بگیرید و آنگاه از دانش خود برای اجرا استفاده کنید. برای این قسمت افرادی با این تخصص وجود دارند که میتوانید از وجود آنها بهره بگیرید زیرا این بخش از پروژه نیاز به تخصصی دارد که تنها افراد اهل فن در این بخش را میطلبد.

۸.مطمئن شدن از انتفال منظورتان به کاربر از طریق محتوا

انتقال منظورتان از یک محتوای خاص به کاربر یکی از مواردی است که بالاترین درجه اهمیت را در طراحی مجدد دارد. انتقال منظوره خود به کاربر که محتوایی برای آن ایجاد شده را دسته کم نگیرید. محتوایی مانند نوشته، عکس، ویدئو باید به بهترین و ساده ترین شکل ممکن منظوره شما را به کاربر انتقال دهد. در وب سایت های امروزی محتوا با حجم کمتری بیشترین بازدهی از نظر انتقال منظور را دارد و سعی کنید محتوا را به ساده ترین شکل تولید کنید جوری که ارتباط نزدیکی با کاربر ایجاد کند.
این کار حتی باعث میشود کاربر برای کلیک بر روی دکمه خرید میل بیشتری پیدا کند و در نتیجه محصولات فروش بیشتری پیدا میکنند و قابلیت فروش در وب سایت افزایش میابد.

۹.ایجاد هدفی روشن و واضح

ارتباطات یک کلید است. چندین بار یک پروژه به زیباترین شکل آغاز شده و آنگاه با شکست مواجه شده و آن هم بعلت سنجیده نبودن هدف، ساختار، ارتباط برقرار نکردن با کاربر و تفسیری که به اشتباه برداشت شده است. هر یک از اسنادی که تهیه میکنید باید به سادگی، هدف شما را بیان کند. بنابراین گروهی ایجاد کنید که اعضای آنها بر روی صفحات مختلف، گفتارها کار کنند و اصطلاحات علمی و فنی آن را اصلاح کنند. باز هم تاکید میکنم به تولید محتوایی که به زیبا ترین و ساده ترین شکل ممکن با کاربر ارتباط برقرار کند و منظوره شما را به آن انتفال دهد.

در همین رابطه :   گلچین اسکریپت هایی برای تغییر شکل Radio و Checkbox در HTML

۱۰.دراز مدت فکر کردن

برای اینکه یک دفعه همه کارها را انجام بدهید تلاش نکنید، بدون شک کسی مثله خودتان با منطق درست این کار را انجام نمیدهد. طراحی مجدد و شروع کردن آن را در مراحل مختلفی انجام دهید. اهدافی که بعد از طراحی مجدد قصد دارید به آن برسید را کاملا ارزیابی کنید و از این فرصتی که برای خود بوجود آوردید وب سایت خود را به بهترین بودن نزدیک کنید. زیرا معمولاً کاربران بعد از هر دفعه طراحی مجدد مدت زمانی طول میکشد که طرح جدید شما را به عنوان یک روال بپذیرند و با آن خو بگیرند پس سعی کنید هر آنچه در توان دارید برای انجام یک طراحی مجدد بی نظیر صرف کنید تا نیاز به تغییر در طرح وب سایت تا مدت های زیادی نباشد.

منبع

دسته بندی : طراحي وب

7 نظر

  1. سلام دوست من

   نمیشه برنامه زمانبندی تعیین کرد و کاملا وابسته به نوع نگاه و سلیقه شما در طراحی وب است.ولی باید سعی کرد تا جایی که طراحی کاملا منطبق بر نوع سایت شد و هماهنگی ایجاد شد ،آن را با تغییراتی کوچک بهینه کرد.
   در ضمن در نظر داشته باشید که بینندگان دوست ندارند ،در هر بار مراجعه یک قالب جدید را ببینند و این به اعتبار سایت ضربه می زند.بگذارید بینندگان با رابط کاربری سایت شما دوست شوند.

   موفق باشید

 1. بازتاب: ۱۰ نکته برای انجام موفق طراحی مجدد وب سایت | پرتال جامع و خودکار اسکریپت 24
 2. بسیار عالی بود علی جان

  این مطلب به درد طراحان وب میخوره چون معمولا سایت شخصیشونو بارها وبارها تغییر دکوراسیون میدهند.

  شنیدی که آرایشگر وقته بیکار میشه سر خودشو کوتاه میکنه.D:

  lموفق باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *