7 راه برای افزایش امنیت حساب Gmail

2 دیدگاه

جی میل (Gmail) یکی از محبوب ترین سرویس دهنده های رایگان ایمیل در دنیاست که امنیت خود را نیز تاحد بالایی از رقبای خود مثل Yahoo! mail یا hotmail بالاتر برده است.ولی این مانع آن نمی شود که شما از راه های افزایش امنیت برای جلوگیری از دسترسی هکرها به اکانت خود غافل شوید.مخصوصا که گوگل اجازه دسترسی به سایر منابع مثل Google Adsense, Analytics, Orkut, Buzz, YouTube, Facebook و بسیاری دیگر را می دهد و اگر بلایی در اکانت اصلی ایمیل تان بیاید،همه این سرویس های شما نیز در خطر قرار می گیرند.

با توجه به اینکه “پیشگیری بهتر از درمان است!” راه های افزایش امنیت اکانت جیمیل مان را بررسی می کنیم:

1.همیشه از https به جای http استفاده کنیم

فعال کردن ارتباط امن بین شما و جیمیل می تواند تا حد بالایی از شنود اطلاعاتتان در بین راه جلوگیری کند.برای فعال کردن آن به Settings < General > ردیف پنجم و enable Always use https را انتخاب کنید.این به شما کمک می کند که هویت خود را در شبکه حفظ کنید.

2.همیشه آخرین ip ورودی را چک کنیم

همیشه فعالیت های حساب خود را بررسی کنید.برای این کار به پایین صفجه رفته و روی گزینه “Last account activity” کلیک کنید.حالا می توانید آخرین دسترسی ها به حساب خود را ببینید.مثلا اگر بعد از شما ،هکر به حساب وارد شده باشد،از این طریق مطلع خواهید شد.“details” نیز جزئیات دیگری میگوید در مورد اینکه حساب چگونه و کی مورد بازدید قرار گرفته است.مثلا از طریق مرورگر بوده یا موبایل.

در همین رابطه :   معرفی باج افزار جدید WannaCry و 5 راه برای جلوگیری از آلودگی به آن

3.یک سوال امنیتی یکتا انتخاب کنیم

همیشه این امکان وجود دارد تا کسی که اطلاعات کاملی در مورد زندگی شما و زمینه های آن دارد،بتواند با استفاده از سوال امنیتی به حساب شما نفوذ کند.شما نیز هیچ وقت مطلع نخواهید شد که کسی با استفاده از بخش بازیابی رمز و پاسخ دادن به سوال امنیتی شما توانسته است رمز شما را بدست آورد.پس همیشه سعی کنید یک سوال امنیتی اختصاصی که به راحتی قابل پاسخگویی نباشد را انتخاب کنید.

4.از ایمیل ها نسخه پشتیبان تهیه کنیم

اگر از جیمیل به عنوان ایمیل اصلی تان استفاده می کنید،بهتر است از ایمیل هایتان backup بگیرید زیرا ممکن است حاوی اطلاعات مهمی مثل اطلاعات هاست هایتان باشد.حالا اگر حساب تان به خطر افتاد،لااقل یک کپی از ایمیل هایتان را دارید.چون ممکن است هکر ایمیل های مهم را پاک کند.برای این کار می توانید ایمیل تان را به یک ایمیل دیگر لینک کنید(با forward کردن) یا به یک کلاینت ایمیل رومیزی مثل Outlook  متصل شوید.

5.برای هر سرویس آنلاین،از یک رمز بخصوص استفاده کنیم

وقتی از چندین سایت استفاده می کنید،بهتر است برای هر کدام یک رمز بخصوص بکار ببرید.این برای این است که اگر دوست هکر،توانست یکی از انها را (مثلا حساب جیمیل) را هک کند،به راحتی نتواند دیگر سرویس ها را نیز به خطر اندازد.

6.برای مقابله یا Keylogger ها،از Keyscrambler استفاده کنیم

keylogger ها برنامه های کوچکی هستند که صفحه کلید شما را شنود می کنند و هر آن چیزی را که شما تایپ می کنید ،ذخیره کرده و برای یکی می فرستند.بهترین را برای حفاظت از حساب جیمیل از دست این Key logger ها این است که از Key Scramblers ها استفاده کنیم.

در همین رابطه :   امکان جستجوی گوگل از سوی یاهو با عنوان جدید

7.از رمزهای عبور پیچیده استفاده کنیم

در آخر هم پیشنها می شود از رمزهای عبور پیچیده استفاده کنید تا حدس زدن آن سخت باشد،نه از شماره ملی،شماره همراه ،سال تولد یا کد پستی!

 

 

 

 

دسته بندی : امنيت

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *