اینترنت ۱۰۰ ترا بیتی

۲ دیدگاه

دانشمندان فیبر نوری جدیدی طراحی کرده‌اند که قادر است ۱۰۰ ترابیت را در هر ثانیه منتقل کند.

به گزارش برنا، به نقل از پاپ سای، دو گروه تحقیقاتی به صورت مجزا برای شکستن رکورد انتقال داده در فیبرهای نوری تحقیق و بررسی کرده‌اند. نتیجه تلاش‌های آن‌ها باعث شد تا برای اولین بار سرعت باور نکردنی ۱۰۰ ترابیت در هر ثانیه در انتقال داده ثبت شود.

با دست یابی به این سرعت می‌توان تمام دانلود بدون وقفه فیلم‌های با کیفیت اچ دی (HD) در مدت ۳ ماه را تنها در مدت یک ثانیه انجام داد.

محققان برای رسیدن به این سرعت باورنکردنی از ۲ روش مجزا استفاده کرده‌اند. در یک روش آن‌ها نور را دستکاری می‌کنند و در روش دیگر با ایجاد زائده، داخل فیبر یک کانال جدید با حکاکی منحصر به فرد ایجاد کردند.

در روش اول محققان شرکت ان ای سی (NEC) موفق شدند با یک برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از ۳۷۰ دستگاه لیزر مختلف یک پالس را در یک مسیر ۱۰۰ مایلی با سرعت ۱۰۱.۷ ترابیت در هر ثانیه هدایت کنند.

هر لیزر با ساتع کردن نور در یک فرکانس مشخص اما در طیف اشعه مادون قرمز، در نهایت به صورت یک اشعه واحد، پالس را هدایت می‌کنند.

در روش دیگر که به همت دانشمندان موسسه ملی اطلاعات و فناوری ژاپن انجام شد، آنها با تغییر هسته داخلی فیبر توانستند به سرعتی فراتر از دانشمندان شرکت ان ای سی دست یابند.

فیبرهای نوری استاندارد دارای یک هسته داخلی برای انتقال اطلاعات است. این گروه از پژوهشگران با ساختن فیبری که در آن ۷ هسته است موفق شدند اطلاعات را با سرعت ۱۰۹ ترابیت در هر ثانیه منقل کنند.

در همین رابطه :   از اين به بعد مي توانيم تصوير زمينه Gmail را تغيير دهيم!

البته تصور این که شما با رایانه شخصی تان اطلاعات را با سرعت ۱۰۰ ترابیت در هر ثانیه جا به جا کنید کمی دور از ذهن به نظر می رسد، چرا که ساختار شبکه‌ای دنیا هنوز این توانایی را ندارد که از این سرعت پشتیبانی کند.

به گفته پژوهشگران ترافیک شبکه اینترنت هر ساله به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد، پس طولی نمی‌کشد که سرعت‌های کنونی دیگر جوابگوی کاربران نخواهد بود و نیاز کاریران به سرعت‌های بالاتر جدی می‌شود.

دسته بندی : اخبار

2 نظر

  1. بازتاب: اینترنت ۱۰۰ ترا بیتی | پرتال جامع و خودکار اسکریپت 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *