مايكروسافت در حال سقوط!

1 دیدگاه

کتاب– پل آلن می‌گوید: «مایکروسافت به خاطر وسعت بیش از اندازه‌اش نمی‌تواند کنترل خوبی روی فعالیت‌های خود داشته باشد و باید منتظر سقوط احتمالی آن بود.»

شما به طور حتم نمی‌توانید از روی جلد یک کتاب درباره آن قضاوت کنید ولی به طور حتم در مورد کتاب جدید مرد اندیشه صدق نمی‌کند. تصویر مردی مشهور با زمینه ای که در آن کامپیوتر، کلاه فوتبال، فضاپیما، گیتار و یک مغز بزرگ به چشم می‌خورد به طور حتم آنقدر برای مخاطب آشنا است که همراه ذکر نام «پل آلن» بفهمند که کتاب می‌خواهد درباره تاریخچه و فعالیت‌های یکی از موسسان اصلی مایکروسافت حرف بزند.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «مرد اندیشه» داستان زندگی و کارهای یکی از موفق‌ترین کسانی را ذکر می‌کند که در طول یک قرن گذشته نام خود را در جمع مشهورترین دانشمندان و حتی تاجران دنیا ثبت کرده است.

«پل آلن» همراه همکلاسی دبیرستان خود یعنی «بیل گیتس» با تاسیس مایکروسافت و اختراع سیستم عامل ویندوز در حقیقت انقلابی دیجیتالی را رقم زدند که هنوز هم هیچکسی نمی تواند شعله های این انقلاب را کم‌فروغ یا خاموش کند.

در کتاب خاطرات آلن، تمام اتفاقاتی که در طول سالهای دبیرستان تا ورود به دانشگاه هاروارد همراه دوست خود بیل گیتس و چگونگی تاسیس بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان، آورده شده است که به این مطالب باید فعالیت های جانبی آن دو مثل ورزش کردن و نظریه های خاص آقای آلن مثل ایجاد شبکه های بی‌سیم پرسرعت، نظریه سفر به فضا و جستجو برای حیات در سرزمین‌های بیگانه و حتی مغز انسان و علوم مربوط به آنها را نیز اضافه کرد.

در همین رابطه :   مرور ده سال با ويكي پديا در قالب تصوير

آلن ممکن است فرد پریشان‌فکری باشد ولی به طور حتم وقتی کار با عددهای صفر و یک بیافتد،‌ مغزش را به خوبی متمرکز کار می‌کند و همین توانایی در تحلیل عددهای تکراری او را موفق به این پیشرفت کرد.

وقتی آلن از شرکت مایکروسافت استعفا داد، حرف و حدیث های فراوانی مطرح شد که در مقابل همه این خبرها موسس مایکروسافت تنها سکوت را برگزید ولی ظاهراً در کتاب جدید خود به مسائلی اشاره کرده است؛‌ کتابی که انتقادهای صریح وی را به بیل گیتس و مدیر اجرایی‌اش، استیو بالمر می‌رساند که حتی بالمر را فرصت طلبی مزدور خطاب می کند و اعتقاد دارد تصویر آینده مایکروسافت نمی تواند تصویری باشد که او همراه بیل گیتس در آغاز راه ترسیم کرده بودند.

وی در این رابطه می نویسد: «مایکروسافت به خاطر وسعت بیش از اندازه اش در حال حاضر نمی تواند کنترل خوبی روی فعالیت های خود داشته باشد و باید منتظر سقوط احتمالی آن بود.»

به گفته آلن بزرگترین مشکل مایکروسافت در حال حاضر اندازه و حجم گسترده آن است که این گستردگی کنترل را از دست مدیران آن خارج کرده است و ارزش محصولات آن در بازارهای جهان به خاطر همین مسئله کاهش پیدا می کند.

«مایکروسافت در حقیقت امروز تنها به تبلیغ محصولات گذشته خود می پردازد و سعی نمی کند برای رونق خود محصولات جدیدی ارائه کند و به طور خلاصه همان محصولاتی را عرضه می کند که من مرد اندیشه آن بودم و بیل گیتس مجری فروش آنها. آن هم در دهه 90 و همان زمانی که با ورود مایکروسافت به دنیای اینترنت مخالفت می شد و با وجود اصرار من شرکت هایی مثل گوگل و اپل در حال ساختن سکوهای متعددی برای پرتاب خود به سوی آینده بودند. آیا امور با همراهی آلن اینطور ادامه پیدا می کرد؟»

در همین رابطه :   wordpress هك شد!

پل آلن در جایی از کتابش آورده است که اعتیاد به ویندوز و نرم افزارهای متعدد آن، این شرکت را از این مسئله باز می‌دارد که به نیازهای مشتری‌های جدید، تکنولوژی‌های پیشرفته و تغییرات سریع آن توجه داشته باشند و به خاطر همین روش ها و تکنولوژی‌های دیگر در آینده مایکروسافت جایی ندارند.

بنا بر این گزارش، وی همچنین در بخشی از کتاب ادعا کرده که بیل گیتس سعی داشت آن بخش از سهام مایکروسافت را که متعلق به اوست، به خودش اختصاص دهد، او البته می‌گوید هدفش از نوشتن این چیزها، انتقام گرفتن از بیل گیتس نبوده بلکه می‌خواسته تاریخ فناوری را بیان کند.

 

بیزنس‌ویک/ 14 آوریل/ ترجمه محمد حسنلو

دسته بندی : اخبار

یک نظر

  1. احمقانه بود در واقع مایکروسافت بینظیر ترین سیستم مدیریتی دنیا رو داره که الان اسمش یادم رفته ولی همین قد بگم که کتاب مقدماتش 1500 صفحه داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *