گفتگوی جذاب با یکی از طراحان شرکت eBay

بدون دیدگاه

در این مطلب مصاحبه شرکت InVision با یکی از طراحان شرکت eBay رو می خونیم .لطفا با ما همراه باشید و در انتها حتما نظرتون رو بفرمایید.

سه مورد از ملزوماتی که محیط کاری شما باید داشته باشد کدامند؟

1.حریم خصوصی: خیلی از اوقات روی پروژه ای که مال خودم هست کار می کنم برای همین دوست ندارم قبل از اینکه تموم بشه کسی در مورد اون اظهار نظر کنه.

2.فضا: من دوست دارم فضای کافی برای فکر کردن داشته باشم.

3.ویو خوب: یک ویو و منظره خوب به جوشش خلاقیت من کمک می کنه.

محیط کاری شما چقدر روی خلاقیت شما موثر است؟

من فکر می کنم محیط و فضای کاری خیلی مهمه. در eBay من یه میز کار دارم مثل همه طراحان و برنامه نویسان ولی هیچ وقت پشت میزم نیستم! خیلی از طراحی هام رو در اتاق های کنفرانس انجام میدم (که ویو خوبی دارن) چون فضای شخصی مو دارم ، می تونم اینور اونور برم و از وایت بورد هم استفاده کنم.من خوش شانس بودم که رهبران خوبی داشتم و به من اجازه دادن این کارو انجام بدم.

شما طرحی روی کاغذ هم می کشید؟

بله خیلی از اوقات یک دفترچه و استینسل های pdf همراه دارم چون ایده هام رو در مورد اپلیکیشن های موبایل و ipad می کشم تا به جریان درست برسم. کشیدن این طرح ها همیشه به من کمک کرده تا سریع تر جلو برم.

 

وقتی در InVision به کاربران نهایی طرح هامو نشون میدم، می پرسن “این واقعا ممکنه؟” و من به اونها میگم “بله ممکنه. شما الان دارین بهش نگاه می کنید!”

شما از کجا می فهمید که به یک فهمی از خواسته واقعی مشتری رسیده اید؟

من مستقیما سراغ کاربر نهایی می رم نه مدیر او. اغلب تفاوت های زیادی بین مشکل تعریف شده با چیزی که کاربر نهایی احساس می کند وجود دارد، پس من بی هیچ تعصبی میرم سراغشون و اونها هم راحت و صادقانه با من صحبت می کنه. من سعی می کنم احساس راحتی کنن و هر چیزی که در ذهن دارن بدون هیچ تشریفاتی برام بنویسن. من ازشون می خوام که اپلیکیشن رو به من نشون بدن، و اینکه چطور ازش استفاده می کنن و کجاش دردآوره و چرا اون بخش ور دوست ندارن و این قبیل مسائل.

در همین رابطه :   آموزش جامع طراحی وبلاگ(قسمت یازدهم)

در شرکت های بزرگ ، مردم در صحبت کردن تردید دارن و در مورد کس دیگه ای که در اتاق باشه نگران هستند که ممکنه چه فکری بکنه یا چی بگه . صحبت یک به یک به من اجازه میده واقعا چیزی که بهش فکر می کنند رو بشنوم و به اونها اجازه میده هر چیزی که تو دل شون هست راحت به زبون بیارن.

چقدر کارهاتون رو به مشتریان نشون میدید؟

برای هر پروژه کاربران نهایی متفاوتی وجود دارند. من سعی می کنم بفهمم هر کدوم دنبال چه چیزی هستند و اون رو حل کنم. من نوآوری هایی به eBay آوردم و فهمیدم که بسیار موثر هستند مثلا یک ویدیو از دمو طرح خودم می سازم و اون رو در کل شرکت به شکل انفجاری منتشر می کنم. اینطوری من به راحتی می تونم بگم که چی می خوام بگم ولی هر کس نیز ویدیو یکسانی رو می بینه و همه می تونن نظرات شون رو بگن. در نهایت تجربه کاربری همیشه برنده است!

کمی از ابزارهای مور داستفاده تون بگید

Photoshop: منطقه آرامش من فتوشاپه.از سال 2000 ازش استفاده می کنم.من به مدرسه طراحی نرفتم (خودآموز مهندسی هستم) ولی همیشه از فتوشاپ استفاده کردم. اگه بیشتر از یک هفته بدون لمس فتوشاپ سپری کنم احساس ناراحتی می کنم.من حتما باید ازش استفاده کنم حتی اگه به پروژه ای که دارم روش کار می کنم مربوط نباشه.من از 3 سالگی نقاشی می کنم و فتوشاپ به من اجازه داد سریعا از مداد و کاغذ و نقاشی به قلمرو دیجیتال پا بزارم.

PowToon: وقتی چرخه طراحی را در InVision دارم، می توانم از PowToon برای ساختن ویدیوهایی از خودم استفاده کنم در حالتی که دارم از اپلیکیشن که در فتوشاپ طراحی کردم استفاده می کنم.

 

در طراحی همیشه یک مشتری وجود دارد که شما سعی می کنید خوشحالش کنید.

معمولا از چه تجهیزاتی استفاده می کنید؟

iPad Mini: دوستش دارم. اینجا منو “پسر کوچولو” صدا می کنن چون هر جا میرم Mini هم با منه. من از اون برای نت برداری و نشون دادن طراح ها استفاده می کنم.

Dell Laptop: خیلی از مردم از Mac ها استفاده می کنن ولی من از Dell استفاده می کنم. این بهترین کامپیوتری بود که زیر 1000$ می تونستم تهیه کنم. یک پردازنده i7 و 1080p نمایشگر و من یک نمایشگر 27 اینچ LG LED هم براش خریدم. من این کامپیوتر رو دوست دارم ولی ت وفکر خریدن یه iMac هستم به زودی.

در همین رابطه :   آموزش جامع طراحی وبلاگ(قسمت سوم)

موقع طراحی چه موزیکی گوش میدید؟

برای اینکه روی پروژه متمرکز بشید چه کارهایی انجام می دید؟

 1. مشکلات مورد نظر مشتری رو می نویسم.
 2. توضیحات پروژه رو به زبان خودم بازنویسی می کنم.
 3. بعد به کاربر نهایی (مشتری) می فرستم تا حس اش رو بگه.
 4. برای دیدن اینکه بقیه طراحان چیکار می کنن به سایت هایی مثل  ForrrstDribbbleUnmatched StylePattern TapBéhance سر می زنم.
 5. سعی می کنم فرایند مشتری را نرمال سازی کنم تا کشف کنم چه چیزی می تواند به بیان مسئله یا مشکل مربوط باشد.

همکاری با دیگر طراحان چقدر مهم است؟

من فکر می کنم خیلی مهم است. وقتی من چیزی را خودم طراحی می کنم ، کسی رو ندارم که طرح هام رو بهش نشون بدم. اوایل که به eBay آمده بودم یک منحنی یادگیری را تجربه کردم زیرا در موقعیتی بودم که مجبور بودم همکاری کنم و نمی تونستم تنها کار کنم. مجبور بودم شروع به نشون دادن طرح هام به بقیه بکنم و در طول زمان شروع کردم به دیدن ارزش بازخوردی که از بقیه می گرفتم. شما یاد می گیرید که همکاران واقعی چه کسانی هستند زیرا آنها طراح شما را می گیرند و بدون اینکه آن را تخفیف دهند، می توانند نظراتشان را بدهند که در حقیقت طرح و تجربه کاربری شما را ارتقا می دهد. یک مغز نمی تواند در مورد چند چیز فکر کند.

 

یک کاربر اهمیتی نمی دهد که شما بهترین الگوریتم جهان را نوشته اید ، اگر تواند به صورت دیداری آن را تجربه کند

 

شما از کجا الهام می گیرید؟

 • اول سعی می کنم با ایده خودم شروع کنم.
 • من از اپلیکیشن های زیادی روی iPad و iPhone خودم استفاده می کنم و همیشه در حال نصب اپ های جدید هستم برای اینکه ببینم بقیه طراحان چطور مشکلات تجربه کاربری(UX) رو حل کرده اند.
 • خیلی از اوقات از یک artwork داخل آلبوم موسیقی الهام می گیرم. ممکن است متوجه شوم که برخی رنگ ها عالی هستند و بعد شروع می کنم به فکر کردن در مورد آنها و اینکه چطور می تونم از اون رنگ ها استفاده کنم و اگر در اپلیکیشن خودم استفاده کنم چه حسی خواهد داشت.
در همین رابطه :   10 کد آماده برای فریم ورک Bootstrap

کارهای چه کسی رو به عنوان یک طراح دنبال می کنی؟

 • Dribbble: سایت  Dribbble واقعا تجربه خوبیست مخصوصا با امکان جدیدی که اجازه میده طرح ها رو بر اساس رنگ ببینیم. اگر یک پالت رنگی داشته باشم که باهاش کار می کنم، Dribbble امکان میده که ببینم بقیه طراحان با اون پالت رنگی چه کارهایی انجام دادن.
 • Kerem Suer: من روشی که او چیزها را به ارمغان می آورد دوست دارم. او زندگی شخصی خود را با طرح هایش مخلوط می کند.
 • Jony Ive: مدیر طراحی اپل، مطمئنا زیاد اپلیکیشن طراحی نمی کند. اما من همه این ابزارهای iOS رو دارم و بهشون نگاه می کنم و پیش خود می گم، “من باید به این سطح برسم”. من می خوام یه Rolex طراحی کنم نه ساعت Timex.

بخش مورد علاقه شما در فرایند طراحی کدامه؟

بخش مورد علاقه مند در فرایند طراحی ، صحبت کردن با مشتری برای کشف مسائل و مشکلاتش هست و حیرت شون که من چطور این مشکلات رو حل می کنم. به عنوان یک نوآور در اینجا eBay، این شغل منه که راه حلی برای مشکل پیدا کنم. بعضی وقت ها راه حل در بهبود فرایند هست، یک طراحی جدید برای برند، یک برنامه جدید برای برند و یا یک اپلیکیشن موبایل جدید برای برند، بنابراین من باید در نحوه حل مشکلات خلاق و نوآور باشم.

بخش خسته کننده و کسالت آور طراحی برای شما کدام بخشه؟

اغلب یک تماز آشکار بین اپلیکیشن های سازمانی و عادی وجود دارد.با این حال برای من واقعا اینطور نیست. یک طراحی خوب به سادگی نیازهای کاربر نهایی را حل و فصل می کند، ولی مردم همیشه آن را نمی فهمند. من خیلی خوشبخت بودم که در eBay از این قبیل عقب گردها نداشتیم.

درباره Akshay

Akshay یک نوآور در شرکت eBay آمریکاست. می توانید با اون از طریق LinkedInTwitterDribbble در تماس باشید.

درباره eBay

با بیش از 100 میلیون کاربر فعال در دنیا(در 3 ماهه چهارم سال 2011) یکی از بزرگترین سایت های آنلاین فروشگاهی دنیاست که موسس آن پیر امیدیار ایرانی است.

منبع

دسته بندی : طراحي وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *