پروژه‌ی پست الکترونیکی به زودی رونمایی می‌شود

بدون دیدگاه

پروژه پست الکترونیکی فراگیر در اندازه استانداردهای پست‌های الکترونیک مطرح دنیا و دارای ویژگی خط و زبان فارسی و خدمات ارزش افزوده آماده بهره‌برداری است و به زودی رونمایی خواهد شد.
.

.

.

.

 

به گزارش ایسنا، دکتر حمید شهریاری – دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی و رییس مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه قضائیه – در مراسم دومین دوسالانه جوایز فناوری ایران(ایتا) با اشاره به مطلب یاد شده به پروژه دیگری در دبیرخانه شورا با عنوان موتور جست‌وجوی ملی اشاره کرد که با تحقق آن گام مهمی در این زمینه برداشته خواهد شد.

شهریاری در بخشی از مباحث خود با ذکر اینکه دهه جاری، دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شده است، گفت: شاخص پیشرفت، شاخصی است که بین کشورهای پیشرفته و درحال توسعه مشترک است. خصوصیت عدالت ویژگی است که دنیایی که ما داعیه‌دار آن در جمهوری اسلامی هستیم را از کشورهای پیشرفته جدا می‌کند.

وی افزود: سابقه تاریخی کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد در سراسر دنیا درصدد توسعه مایملک و خزانه‌های خود بودند، اما ما می‌توانیم امروز این علم را در دنیا بلند کنیم که شاخص عدالت هستیم.

دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی توسعه فن‌آوری اطلاعات را در کشور نیازمند ۳ الزام دانست و گفت: بدون این الزامات، کشور با ممنوعیت و محدودیت‌ها مواجه خواهد بود. ادغام سه رسانه صوت، تصویر و دیتا نشان داده است که به زودی یک بازار گسترده در حوزه فیبر نوری بوجود خواهد آمد.

وی با اشاره به پروژه مصون‌سازی فضای سایبر و دعوت از کارشناسان برای فعالیت در آن، ادامه داد: کشورمان برای برای توسعه فن‌آوری فیبر نوری با محدودیت‌هایی مواجه است که یکی از آن‌ها الزام سالم‌سازی فضای سایبر است و تا این الزام محقق نشود، توسعه پهنای باند در کشور دچار چالش است.

در همین رابطه :   فتولیا 2 ساله شد و نو نوار :)

وی در ادامه مباحث خود به ارتباطات بین سازمانی به عنوان یکی از مباحث مهم در کشور اشاره کرد و گفت: اگر بانک‌های اطلاعاتی در گوشه و کنار شرکت‌های اصلی دولتی یا مراکز و سازمان‌های دولتی که در حال تدوین هستند، مانند سازمان ثبت احوال، سازمان ثبت اسناد، بانک‌ها، نیروی انتظامی و قوه قضائیه نتوانند پروتکل‌هایی برای مبادله بانک الکترونیکی خود داشته باشند، به پروژه عدالت الکترونیکی نخواهیم رسید.

شهریاری گفت: این پروژه بیش از یک سال است که در قوه قضاییه کلید خورده است و درصدد هستیم این فعالیت را در آنجا عرضه کنیم.

وی هم‌چنین از برگزاری هم‌اندیشی خبرگان فن‌آوری اطلاعات در اردیبهشت ماه خبر داد که در آن بیش از ۵۰ پروژه قوه قضاییه معرفی خواهد شد.

او در این مراسم در زمان قرائت نام همراه اول به عنوان منتخب تصریح کرد: تا تعداد اپراتورهای کشور به ۵ اپراتور نرسد هیچ جایزه‌ای ارزش گرفتن در این حوزه را ندارد.

دسته بندی : اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *