ویندوز فون سیستم عامل اصلی نوکیا می‌شود

بدون دیدگاه

نوکیا سرانجام به انتظارها پایان داد و استراتژی‌های چدید خود در بازار پررقابت تلفن همراه اعلام کرد.

استیو بالمر مدیر مایکروسافت و استفان ایلاپ مدیر نوکیا

به گزارش ایتنا از لندن، امروز در این شهر، سیاست‌های تازه نوکیا برای تداوم پیشروی و حفظ موقعیت آن در دنیای تلفن همراه توسط استفان ایلاپ مدیر ارشد این شرکت علنی شد.
پایه این استراتژی‌ها، ایجاد اتحاد چندجانبه همکاری با مایکروسافت، غول دنیای نرم‌افزار جهان است.

بدین ترتیب نوکیا و مایکروسافت امروز در لندن بطور رسمی همکاری با یکدیگر در زمینه تولید گوشی‌های نوکیا با سیستم عامل ویندوزفون را اعلام کردند.

به گزارش ایتنا براساس این توافق، نوکیا با یهره‌گیری از امکانات خود در زمینه طراحی سخت‌افزار، در پشتیبانی از زبان‌های گوناگون و جایگاه خود در بازار در تکامل ویندوزفون مشارکت خواهد کرد.

سرویس جست‌وجوی «بینگ» شرکت مایکروسافت به عنوان جست‌وجوگر اصلی گوشی‌های نوکیا مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در مقابل، سرویس نقشه‌های نوکیا در جست‌وجوهای بینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین سرویس بیلینگ توسط اپراتورها که از سوی نوکیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، در کشورهایی که امکان دسترسی به کارت‌های اعتباری را ندارند، به کاربران اجازه می‌دهد که برنامه‌های کاربردی مورد نیاز خود را از این طریق خریداری کنند.

در روزهای اخیر استفان ایلاپ مدیر ارشد اجرایی نوکیا که در تابستان سال جاری پس از جدایی از شرکت مایکروسافت به این سمت منصوب شد، در اقدامی بی‌سابقه به شدت از پلتفرم‌های سیمبین به سبب ناکارآمدی و نیز «می‌گو» به دلیل تاخیر زیاد در ورود به بازار، انتقاد کرده بود.

در همین رابطه :   حملات سايبري به سايت هاي ايراني از يكشنبه!
دسته بندی : اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *