نحوه حذف dialup از کشور!

بدون دیدگاه

معاون صدور پروانه رگولاتوري از حذف دايل‌آپ و تولد اپراتورهاي مجازي با راه‌اندازي اپراتور چهارم خبر داد و گفت: گام بعدي پس از تصويب رومينگ شبكه‌ها در كميسيون تنظيم مقررات و راه‌اندازي اپراتور سوم، تعريف اپراتورهاي مجازي است.

موضوعاتي از جمله امكان انحصار بازار از سوي اپراتور چهارم، ضرورت ورود اپراتورهاي مجازي تلفن‌همراه از محورهاي گفت‌وگوي تفصيلي فارس با لطف‌الله سبوحي معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي است كه وي با تاكيد بر اينكه شبكه فيبر نوري باعث حذف ديگر فعالان اين بازار نخواهد شد، گفت:‌ با اين شبكه ديگر كسي به اينترنت دايل آپ نياز نخواهد داشت.

لطف‌الله سبوحي در گفت‌وگو با فارس در خصوص اينكه تدوين پروانه اپراتور چهارم در چه مرحله‌اي قرار دارد، گفت: مصوبه اپراتور چهارم از هيئت دولت رسيده و در كميسيون تنظيم مقررات در حال طرح است.

وي افزود: كليات پروانه در كميسيون تنظيم مقررات مطرح شده است و ان‌شاء‌الله پس از نهايي شدن و تصوب آن در كميسيون، باقي كارها انجام مي‌شود.

كمترين مزيت اپراتور چهارم حذف اينترنت دايل آپ است

سبوحي اظهار داشت: البته اگر فكر كنيم اين شبكه به خانه‌ها مي‌آيد و پس از آن ديگر كسي نياز نخواهد داشت به روش دايل آپ سرويس اينترنت بگيرد، درست است.

وي ادامه داد: منطقي نيست كه بگويم همه روي دايل آپ (dial up) بمانند، زيرا يك ISP ور شكست مي‌شود و اين دليل منطقي‌اي براي اينكه ما كار توسعه‌اي انجام ندهيم، نيست.

وي در رابطه با اينكه “وقتي يك شبكه تمام آنچه افراد يك خانواده نياز داشتند باشند، از جمله فيلم، بازي، اينترنت و غيره را به صورت يكجا داشته باشد، دليلي وجود ندارد كه يك مشترك براي دريافت تك تك اين موارد به صورت جداگانه اقدام كند “، گفت: براي مثال در سرويس ADSL، بستر انتقال خط تلفن است و مشتري سرويس دهنده را انتخاب مي‌كند؛ در شبكه فيبر نوري، خط تلفن جايگزين فيبر نوري مي‌شود، اما باز هم مشترك سرويس دهنده را انتخاب مي‌كند.

در همین رابطه :   جستجو در twitter با سرعت سه برابر!

سبوحي ادامه داد: به اين ترتيب قدرت انتخاب مشترك بيشتر خواهد شد و اين شبكه نيز باعث حذف كسي نخواهد شد.

معاون رگولاتوري تصريح كرد: همچنين ممكن است شبكه فيبر نوري آنقدر نياز به اطلاعات را در مبناي داخلي تأمين كند كه نياز كاربر به اينترنت بسيار كم شود.

وي توضيح داد: كاربران در اينترنت عمدتا قصد استفاده از منابع داخلي را دارند و اگر از بستر‌هاي مختلف دسترسي به منابع داخلي ايجاد شود، نياز به اينترنت كم خواهد شد.

دسته بندی : اخباردنياي اينترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *