معرفی Firefox 54، بهترین مرورگر تاریخ موزیلا

بدون دیدگاه

قدیما مرورگر Mozilla Firefox انتخاب اول کسانی بود که از Internet Explorer زده شده بودند.ولی از ۲۰۱۱ به اینطرف فایرفاکس جایگاه خود را به Google Chrome واگذار کرد.

اما حالا موزیلا با ارائه نسخه ۵۴ مرورگر فایرفاکس عزم خود را جزم کرده تا تخت پادشاهی اش را از کروم پس بگیرد.زیرا معتقد است آخرین نسخه فایرفاکس بهترین فایرفاکس است که تا به حال ارائه شده است.

کلید برتری فایرفاکس در سرعت آن است . بعد از سالها تکیه بر پردازش تکی تمام تب ها در یک مرورگر،  موزیلا در نهایت تصمیم گرفت تکنولوژی پردازش چندگانه را مثل همه مرورگرها مطرح مثل کروم ، Edge , Safari و … اتخاذ کند.

تکنولوژی فوق با کدنیم الکترولیز یا E10، به فایرفاکس ۵۴ اجازه میدهد حداکثر از ۴ فرایند پردازشی برای اجرای همه محتویات تب های باز استفاده کند و به این ترتیب فایرفاکس ۵۴ خیلی سریعتر صفحات را باز می کند و کمتر نیز کرش خواهد کرد.

علاوه بر کارایی بهتر، فایرفاکس ۵۴ در مقایسه با مرورگرهای مطرح ، کمترین میزان Ram را در ویندوز ۱۰، MacOS و Linux داشته است . این یکی از ایرادات قدیمی فایرفاکس بود که بهبود آن می تواند خبر خوبی باشد برای کسانی که از کامپیوترهای قدیمی استفاده می کنند.

علاوه بر این بهبود عمده کارایی ، تغییرات دیگری نیز در این نسخه جدید فایرفاکس اعمال شده است که می توانید جزئیات آن را اینجا ببینید.

منبع

در همین رابطه :   ۸ وبسایت برای ساختن آسان نسخه موبایل وبسایت ما
دسته بندی : ابزارهابررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in ابزارها, بررسی
آموزش ایجاد سابدومین از نوع Wildcard در cPanel

Wildcard نوعی از زیر دامنه است که همه سابدومین هایی که حتی وجود خارجی ندارند ، یه یک پوشه خاص...

Close