لیست بیشترین دانلودهای غیرقانونی ۲۰۱۰

بدون دیدگاه

افسانه علمی تخیلی آواتار در لیست فیلمهای سینمایی که بیشترین دانلود غیر قانونی یا به عبارتی سرقت از آنها صورت گرفته رتبه اول جهان را به دست آورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، اینترنت و کاربردهای متعدد و نامحدودش با ایجاد بستری مناسب برای به سرقت بردن محصولات سینمایی همچنان در حال ضربه زدن به صنعت فیلم سازی جهان است و در حالی که جیمز کامرون کارگردان فیلم پرفروش آواتار امیدوار بود صنعت فیلم سازی سه بعدی به عنوان ابزاری برای کنترل به سرقت رفتن آنلاین محصولات سینمایی به کار گرفته شود، فیلم خودش در لیست بیشترین دانلودهای غیر مجاز جهان رتبه اول را به دست آورده است.

فیلم پر فروش “جیمز کامرون” در سال رو به پایان ۲۰۱۰ تنها از روی یک وب سایت اشتراک اطلاعات اینترنتی بیش از ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار بار دانلود غیر قانونی شده است.

رتبه دوم این لیست به یک فیلم کمدی اختصاص یافته که ۱۱.۴ میلیون بار از این وب سایت دانلود شده و سپس فیلم “آغاز” با ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بار دانلود غیر مجاز رتبه سوم لیست را به دست آورده است. به سرقت رفته ترین فیلم سال گذشته فیلم “آغاز دوباره جنگهای ستاره ای” بود که در حدود ۱۱ میلیون دانلود غیر قانونی را تجربه کرده بود.

در حالی که کارگردان فیلم آواتار، کامرون، معمولا از صنعت فیلم سازی سه بعدی به عنوان بهترین امید برای مقابله با سرقتهای اینترنتی از فیلمها یاد کرده است، به نظر نمی آید ابزار وی توانسته باشد مانع از میلیونها دانلود غیر قانونی شود. با وجود اینکه فیلم آواتار بیشترین میزان دانلودهای غیر قانونی را به خود اختصاص داده اما در عین حال تا کنون در حدود ۲.۸ میلیارد دلار در سرتاسر جهان به فروش رسیده و به پرفروشترین فیلم تاریخ سینما تبدیل شده است.

در همین رابطه :   فتولیا 2 ساله شد و نو نوار :)

بر اساس لیست به سرقت رفته ترین فیلمهای جهان در سال ۲۰۱۰ فیلم شاتر آیلند با ۹ میلیون و ۴۹۰ هزار دانلود رتبه چهارم، مرد آهنی ۲ با ۸ میلیون و ۸۱۰ هزار دانلود رتبه پنجم، نبرد تایتانها با هشت میلیون و ۴۰ هزار دانلود در رتبه ششم، محدوده سبز با هفت میلیون و ۷۰۰ هزار دانلود در رتبه هفتم، شرلوک هلمز با هفت میلیون و ۱۶۰ هزار دانلود غیر مجاز در رتبه هشتم، قفسه درد با ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار دانلود در رتبه نهم و “سالت” با ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دانلود رتبه دهم را به دست آورده اند.

بر اساس گزارش بی بی سی، بیشتر این فیلمهای دانلود شده به شکل فیلمبرداری در سالنهای سینمایی به سرقت رفته و بر روی اینترنت قرار داده شده اند تا کاربران متخلف آنها را به صورت رایگان دانلود کنند.
منبع

دسته بندی : اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *