فایرفاکس در اروپا از IE جلو زد!

۱ دیدگاه
موزیلا فایرفاکس

مرورگر توکار مایکروسافت برای ویندوز یعنی internet explorer،برای اولین بار عقب ماند.بر طبق آمار StatCounter،فایرفاکس مرورگر محبوب موزیلا که به صورت متن باز عرضه می شود،فعلا مرورگر شماره یک در اروپا است.firefox با داشتن ۳۸.۱۱% از سهم بازار،مکان اول را در اختیار گرفته و اینترنت اکسپلورر با ۳۷.۵۲% در رده دوم قرار دارد.

گرچه فایرفاکس تجربه چنین پیشرفتی را نداشت با این حال سعی می کرد سهم خود را از بازار حفظ کند و بالا ببرد.در عین حال مرورگر گوگل یعنی کروم نیز در حال تسخیر سهم اینترنت اکسپلورر در این بازار بود.”این مسئله گویای این نکته است که Google chrome می رود تا سهم Microsoft internet explorer را نیز از دستش درآورد و Mozilla firefox صرفا به تثبیت جایگاه خود در این حوزه می اندیشد”،چیزی که ادهان کالن،مدیر عامل StatCounter گفته است.

کروم پیشرفت چشمگیری در سال ۲۰۱۰ در اروپا داشته است .وقتی سهم فعلی آن را که ۱۴.۵۸% است با مقدار مشابه،در ماه دسامبر سال گذشته که فقط ۵.۰۶% بوده است،مقایسه کنیم به خوبی به رشد جهشی آن پی می بریم.

در اوایل سال گذشته میلادی طی تلاش های کمیسیون اروپا،مایکروسافت صفحه ای را در ویندوز تعبیه کرد تا به کاربران اجازه دهد بین مرورگرهای بزرگ مختلف حق انتخاب داشته باشند.مثل IE,firefox,chrome  و Opera.بدین ترتیب سهم اینترنت اکسپلورر در بازار،سیر نزولی پیدا کرد.Opera نیز یک افزایش بزرگ را پس از یک هفته در تعداد دانلودهایش گزارش داد.

داده های StatCounter،از شبکه ای شامل بیش از ۳ میلیون وبسایت جمع آوری می شود که که ماهانه حدود ۱۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ بازدید صفحه دارند.

در همین رابطه :   معرفی 3 پلاگین کمک دست توسعه دهندگان Front-End

منبع

دسته بندی : اخبار

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in اخبار
محصول جدید opera برای tablet ها

Opera يك تيزر ويديويي كوتاه از محصول آينده خود منتشر كرد،opera براي تبلت ها. همانند مرورگرهاي موبايل قبلي اين شركت،يعني...

Close