حملات سايبري به سايت هاي ايراني از يكشنبه!

6 دیدگاه

در حالی که ویروسهای پیچیده استاکس نت و استارس در مقابل محققان ایرانی ناموفق بودند گروهی از هکرها که نام “ناشناس” را بر روی خود گذاشته و تا به حال عملکرد برخی وب سایتهای دولتی و مالی را در جهان مختل کرده اند ادعا کرده اند که هدف بعدی خود را سایتهای ایرانی قرار داده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناموفق بودن پیچیده ترین ویروسها مانند استاکس نت و استارس که قصد خرابکاری در ایران را داشتند موجب نشده است که هکرهای دیگر قصد حمله به سایتهای ایرانی را از سر بیرون کنند به طوری که گروه هکر “ناشناس”، ایران را هدف بعدی حملات سایبری خود معرفی کرده است.

اعضای این گروه که سازماندهی چندانی هم ندارند در حال ترسیم نقشه ای به نام “عملیات ایران” هستند. حمله ای سایبری با هدف خاموش کردن وب سایتها که از روز یکشنبه آغاز می شود. ادعای این حمله سایبری همزمان اول ماه می بر روی وب سایت این گروه اعلام شده است.

گروه ناشناس پیش از این در حمایت از وب سایت ویکی لیکز به وب سایتهایی از قبیل PayPal، ویزا، مستر کارد و دیگر وب سایتهای مالی اعتباری که مشارکت ویکی لیکز را دچار اختلال کرده بودند حمله کرده بود.

در اوایل این ماه نیز این گروه در اعتراض به رفتار هکر پلی استیشن سونی به این شرکت حمله کرد اما اتهام نشت میلیونها اطلاعات کاربران بازی پلی استیشن این شرکت را نپذیرفت.

بر اساس گزارش Cnet، گروه ناشناس تا کنون به وب سایتهایی از قبیل Music Broadcast، دولت مصر، سوئد، کلیسای وستبرو بابتیست، شرکت میلیاردرهای محافظه کار چارلز و دیوید کاچ، و شرکت امنیت فدرال HBGray که برای شناسایی هکرهای گروه ناشناس با FBI همکاری های زیادی داشته حمله کرده است.

در همین رابطه :   آخرین وضعیت اتصال شبکه شتاب ایران به درگاه Paymentwall

هر چند که امنیت شبکه نکته بسیار کلیدی برای هر کشوری است اما به نظر نمی رسد این حمله سایبری اگر واقعیت هم داشته باشد با توجه به توانایی محققان کشور بتواند قدم مهمی برای خرابکاری در سایتهای ایرانی بردارد.

منبع

دسته بندی : اخبار

6 نظر

 1. بازتاب: حملات سایبری به سایت های ایرانی از یکشنبه! | پرتال جامع و خودکار اسکریپت 24
 2. هیچ غلطی نمی تونه بکنه !!؟

  من فکر نمی کنم که ایران در امنیت شبکه حرفی برای گفتن داشته باشه.

  با این حساب سایت های ما باقلوا هست برای این گروه ناشناس.

 3. بله به سایت میهن بلاگ حمله کردند ولی خوشبختانه مسئولان میهن بلاگ باهاش مقابله کردند و سایبری هیچ غلطی نتونست بکنه

 4. بسم رب الشهدا و الصدیقین،

  سلام علیکم،

  این حملات فقط جهت شانتاژ و یا تاثیرگذاری بر افکار عمومیه،ضمن اینکه باید عرض کنم که امنیت صد در صد نیست،تو همین ایرانمون هستن افرادی که به جرات میتونم بگم میتونن هر سایتی رو که بخوان در دسترسشون بگیرن.هک کردن هنر نیست،هک کنن،هک میشن.

  یا زهـــــرا س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *