حل مشکل مصرف زیاد اینترنت در ویندوز

8 دیدگاه

چند روز بود مصرف اینترنت ویندوزم زیاد شده بود و علت رو نمی دونستم . چون نه دانلود زیادی انجام می دادم نه آپلود آنچنانی . تصمیم گرفتم نرم افزار DU Meter رو نصب کنم تا از جزئیات مصرف ویندوز با خبر شم .

بعد از نصب این نرم افزار فهمیدم یکی از برنامه های سیستمی خود ویندوز علت این مشکل هست : svchost.exe معروف ! چون این برنامه مال خود ویندوز هست نمی شد پاکش کرد و باید علت اصلی هم پیدا می شد !

du-meter

با کمی جستجو به این صفحه در سایت مایکروسافت رسیدم و مشکلم حل شد . اگر شما هم این مشکل رو دارید کارهای زیر رو انجام بدید :

1.به Control Panel > Administrative Tools > Services برید

2.در بخش سرویس ها دنبال “Background Intelligent Transfer Service” بگریدن و با راست کلیک کردن روی اون Stop رو بزنید . همچنین در بخش Properties این سرویس ، Disabled رو انتخاب کنید.

بعدا در صورت نیاز می تونید این سرویس رو دوباره فعال کنید.

 

کارهای دیگر

اگر همچنان مشکل تون برجا بود کارهای زیر را هم انجام دهید :

1.از بخش Services ویندوز ، سرویسی بنام Windows Update رو پیدا کنید و Stop نمایید.روی سرویس راست کلیک کنید و گزینه Properties رو بزنید .در پنجره باز شده در بخش Startup Type گزینه Disabled ور انتخاب کنید تا آپدیت ویندوز کلا غیر فعال شود تا زمانی که دوباره این سرویس رو Start کنید.

2.در تنظیمات اینترنت ویندوز ، گزینه Set as metered connection رو حتما فعال کنید:

نتیجه کار رو می تونید از طریق Task Manager ویندوز یا نرم افزار DU Meter ببینید که مصرف اینترنت بعد از غیر فعال کردن سرویس فوق ، کاملا کاهش پیدا می کند

در همین رابطه :   با تمام امکانات ویندوز 8 آشنا شویم !

دسته بندی : سیستم عامل

8 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *