امکان جستجوی گوگل از سوی یاهو با عنوان جدید

1 دیدگاه

همه شما فابلیت جسنجوی لحظه‌ای موتور جستجوگر گوگل را مطمئنا دیده و استفاده کرده‌اید.اکنون یاهو نیز با نامی جدید این قابلیت را به موتور جستجوگر خود اضافه کرده است.

در این امکان با نام یاهو دایرکت همانطور که انتظار می‌رفت با درج اولین حروف از کلمه مورد نظر برای جستجو لیستی از عبارات مورد نظر احتمالی برای شما ظاهر می‌شود تا اینجای کار این اقدام کاملا شبیه گوگل است اما یاهو در ادامه یکجای کار کم گذاشته تا کاملا شبیه گوگل نشود!

شما بر خلاف گوگل و با تکمیل کلمه مورد نظرتان در کادر جستجو تغییری در نتایج جستجوی خود مشاهده نمی‌کنید و این درحالیست که در گوگل شما با تکمیل و یا با تغییر کلمه به کلمه عبارت مورد نظر برای جستجو شاهد تغییر نتایج جستجو هم هستید.

Iran_Yahoo_Direct_Search

اما یاهو در ادامه کار و به جای این موضوع و با برخورداری از کادر جسنجوی بزرگی که قبلا هم شاهد بودید تا ۱۰ عبارت احتمالی مورد نظر شما برای جستجو و ۳ نتیجه جستجو را به شما نمایش می‌دهد که کار را برای سرعت‌های اینترنت پائین راحت‌تر می‌کند.

نکته جالب اینکه تقریبا به غیر از ۵ یا ۶ حرف شما با تایپ اولین حرف با پیشنهاد یاهو برای مراجعه به یکی از وب‌سایت‌های خود یاهو روبرو می‌شوید. به طور مثال شما با درج حرف W با پیشنهاد یاهو برای مراجعه به Yahoo! Weather روبرو می‌شوید این درحالیست که در گوگل عبارت Weather به شما پیشنهاد می‌شود.

به هر حال قابلیت دایرکت موتور جستجوگر یاهو در مرحله آزمایشی به سر می‌برد و باید دید آیا یاهو واقعا در این فکر است که با این قابلیت خود را به غول جستجوگر جهان نزدیک کند!؟

در همین رابطه :   تويتتردر سالي كه گذشت به روايت تصوير!

پیش از این گوگل موتور جستجوگر بینگ مایکروسافت را به کپی‌کاری نتایج جستجو از روی نتایج خود متهم کرده بود

 

دسته بندی : دنياي اينترنت

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *