اشتباهات رایج در بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو

۱ دیدگاه

اگر می خواهید حضوری قدرتمند و جایگاه خوبی را در اینترنت به دست آورید باید وب سایت خود را به منظور بالا بردن رتبه خود بهینه سازی کنید. و به همین منظور بهینه سازی موتور جستجو یا SEO اگر آسان ترین راه را برای کسب ترافیک بیشتر در وب سایت خود می خواهید بهترین گزینه محسوب می شوند. اگرچه برخی از افراد مبتدی درانجام تمرین SEO مرتکب اشتباهاتی می شوند گذشته از کمک در بدست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر از سایتشان اشتباهات مذکور به سایتشان صدمه می زند بنابراین امری ضروری است تا اشتباهات رایج را شناخته و از انجام آن ها خودداری کنند.

استفاده از فلاش و متن ها بیش از حد معمول:

یکی از اشتباهات رایج در SEO استفاده از فلاش و متن های زیاد در وب سایت است. البته اگر وب سایت شما  با این ابزارها بیشتر به چشم بیاید یک امر مثبت تلقی می شود بنابراین اکثر صاحبان سایت از صفحات فلش استفاده می کنند که برای موتورهای جستجو جهت سرچ بهینه سازی نشده است.از این رو محتوی کافی برای موتورهای جستجو جهت بالا آرودن صفحه اول سایت وجود ندارد، جستجوگر به وب سایت شما توجهی نمی کند و این امر منجر به پایین آمدن رتبه صفحات می شود. اگر واقعاً مایلید تا از فلاش در صفحات وب سایت خود استفاده کنید توصیه می کنیم صفحات فلاش خود را با چند متن و تصاویر گرافیکی که به روش درست برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است آن را ویرایش کنید.

یکی از توصیه های ما که نباید فراموش کنید نیاز  بکارگیری برچسب  ALT است ، برچسب های ALT روی محتوی سایت و تصاویر اعمال می کنند را افزایش ندهید.این برچسب ها به منظور توصیف تصاویری که در صفحات استفاده می شوند به کار گرفته می شوند.سعی کنید هرگاه که از تصاویر در سایت استفاده می کنید از این برچسب ها نیز استفاده کنید و هنگامی که  این برچسب ها را برای تصاویر می نویسید بهترین ابزارهای جستجو SEO شامل برخی از کلمات کلیدی در این برچسب ها نیز می شود.

در همین رابطه :   آموزش استفاده آسان از Google reCaptcha در کد PHP جهت جلوگیری از اسپم

کلمات کلیدی به عنوان پایه و اساس بهینه سازی موتور جستجو تلقی می شوند.اگرچه برخی از افراد هستند که محتوی سایت خود را با کلمات کلیدی بیش از حد می نویسند استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در مطلب  به شما کمکی نمی کند . هنگامی که موتور جستجوگر متوجه شود که چنین کاری انجام داده اید رتبه صفحه شما را تحت تاثیر قرار داده و در این صورت شما مرتکب اشتباه شده اید. به جای کلمات کلیدی ، استراتژی خوب این است تا مطالب خوب یا اطلاع رسانی قدرتمند را داشته باشید که خواننده و کاربران اینترنت واقعاً از آن لذت ببرند و برایشان کاربردی باشد. حداقل با انجام این کار وب سایتتان فیدبکی از طرف خوانندگان دارد.

کپی برداری از محتوی سایت:

هنوز هم کپی برداری از مطاب سایتهای دیگر کار اشتباهی است. توجه داشته باشید که رباط ها قادر به تشخیص متن اصلی و کپی آن هستند.باید اطلاعات خوب و مفیدی را به منظور جلب توجه خوانندگان جهت بازدید مجدد از سایت خود ارائه دهید.بنابراین کپی برداری از متن های دیگر برای رتبه بندی صفحات سایت سودمند نیست.

بعضی از کاربران جدید اینترنت برای SEO به دفترچه راهنمای موتور جستجو رجوع می کنند. آشنایی و مطالعه این دفترچه ها به منظور جلوگیری از به کار بردن تکنیک ها و تمارینی که برای SEO  ممنوع است مهم می باشد.

یکی از تکنیک های بد یا فریب آمیز در SEO کلاه سیاه است.چنین فعالیت هایی را حداقل در اینترنت و SEO به عنوان فعالیت غیر اخلاقی در نظر داشته باشید به محض اینکه این فعالیت ها را به کار بگیرید ممکن است وب سایت شما در موتورهای جستجو بلاک شود.جهت بازاریابی آنلاین به روش صحیح و با ابزارهای مفید از چنین اشتباهات و دام های رایج بهینه سازی موتور جستجو خوداری کنید.

در همین رابطه :   15 ابزار برای دریافت میزان محبوبیت وب سایت ها
دسته بندی : SEOمديريت سايت

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *