استفاده از جي‌پي‌اس براي تعقيب دانش آموزان فراري

بدون دیدگاه

خبرگزاري فارس: مسئولان برخي مدارس در كاليفرنيا از فناوري GPS براي ردگيري و تعقيب دانش آموزاني كه از مدرسه فرار كرده و به هر دلي

ل در كلاس درس حاضر نمي شوند استفاده كرده اند كه اين امر موجب اعتراضات گسترده شده است.

به گزارش فارس به نقل از پي سي مگ، اين طرح به طور آزمايشي و به مدت شش هفته در دبيرستان Anaheim كاليفرنيا به اجرا گذاشته شده و هدف از اين كار شناسايي و تنبيه دانش اموزان بازيگوش اعلام شده است.
افزايش فرار از مدرسه در ميان دانش آموزان مقاطع دبيرستان در آمريكا به خصوص در كلاس هاي هفتم وهشتم دبيرستان موجب نگراني مسئولان مدارس شده و آنها را به استفاده از چنين روش هاي وادار كرده است.
بر اساس اين طرح در صورتي كه هر دانش آموز بيش از 4 بار از مدرسه غيبت غيرموجه داشته باشد موظف به دريافت يك دستگاه GPS خواهد شد.
پيش از اين دانش آموزان متخلف تحت تعقيب قرار مي گرفتند و حال از اين روش به جاي برخورد قضايي استفاده شده است. دانش آموزان بايد با استفاده از اين دستگاه GPS پنج نوبت در روز حضور خود در مدرسه را به اطلاع مسئولان مدرسه برسانند و در صورت تخلف با آنها برخورد خواهد شد.
در قالب اين طرح همچنين مربي بزرگسالي نيز براي دانش آموزان متخلف در نظر گرفته مي شود تا در طول روز انجام وظايف روزانه را به آنها يادآوري كند.
برخي كارشناسان تربيتي معتقدند اعمال اين حد از سخت گيري در مورد دانش آموزان در عمل نتيجه معكوس دارد به خصوص كه هزينه خريد هر يك از اين دستگاه هاي جي پي اس بين 300 تا 400 دلار در نوسان است.

در همین رابطه :   اينترنت در ليبي قطع شد...
دسته بندی : دنياي اينترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *