استفاده از جی‌پی‌اس برای تعقیب دانش آموزان فراری

بدون دیدگاه

خبرگزاری فارس: مسئولان برخی مدارس در کالیفرنیا از فناوری GPS برای ردگیری و تعقیب دانش آموزانی که از مدرسه فرار کرده و به هر دلی

ل در کلاس درس حاضر نمی شوند استفاده کرده اند که این امر موجب اعتراضات گسترده شده است.

به گزارش فارس به نقل از پی سی مگ، این طرح به طور آزمایشی و به مدت شش هفته در دبیرستان Anaheim کالیفرنیا به اجرا گذاشته شده و هدف از این کار شناسایی و تنبیه دانش اموزان بازیگوش اعلام شده است.
افزایش فرار از مدرسه در میان دانش آموزان مقاطع دبیرستان در آمریکا به خصوص در کلاس های هفتم وهشتم دبیرستان موجب نگرانی مسئولان مدارس شده و آنها را به استفاده از چنین روش های وادار کرده است.
بر اساس این طرح در صورتی که هر دانش آموز بیش از ۴ بار از مدرسه غیبت غیرموجه داشته باشد موظف به دریافت یک دستگاه GPS خواهد شد.
پیش از این دانش آموزان متخلف تحت تعقیب قرار می گرفتند و حال از این روش به جای برخورد قضایی استفاده شده است. دانش آموزان باید با استفاده از این دستگاه GPS پنج نوبت در روز حضور خود در مدرسه را به اطلاع مسئولان مدرسه برسانند و در صورت تخلف با آنها برخورد خواهد شد.
در قالب این طرح همچنین مربی بزرگسالی نیز برای دانش آموزان متخلف در نظر گرفته می شود تا در طول روز انجام وظایف روزانه را به آنها یادآوری کند.
برخی کارشناسان تربیتی معتقدند اعمال این حد از سخت گیری در مورد دانش آموزان در عمل نتیجه معکوس دارد به خصوص که هزینه خرید هر یک از این دستگاه های جی پی اس بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار در نوسان است.

در همین رابطه :   پهنای باند اینترنت ایران ۱۰۰ برابر می شود
دسته بندی : دنياي اينترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *