ارسال آسان Push Notification به مرورگر با Push.js

بدون دیدگاه

اپلیکیشن های موبایل همیشه از ارسال Push Notification پشتیبانی کرده اند ولی در وب امکان ارسال آن وجود نداشت تا زمانی که Notifications API معرفی شد.

Notifications API بر پایه JavaScript کار می کند و به شما اجازه می دهد تا Push Notification را مستقیما به پنجره مرورگر کاربر بفرستید.خودتان می توانید آن را بفرستید ولی چرا چرخ را دوباره اختراع کنیم ؟

Push.js یک کتابخانه رایگان ارسال Push Notification است و همه امکانات ساده Push Notification را در چند خط کد جاوا اسکریپت خلاصه کرده است.

این نوتیفیکیشن های وب خیلی جدید هستند و هنوز جای کار زیادی دارند. کاربران باید اجازه نمایش این نوتیفیکشن ها رو از سایت های دلخواه شون صادر کنند تا قابلیت نمایش به کاربر داشته باشند.

ولی بهترین راه برای یادگیری این است که تلاش کنید بعد نتیجه را ببینید. شما می توانید لینک پست های جدید وبلاگ تون رو برای کاربران عضو Push Notification بفرستید یا ختی آپدیت هایی که روی سایت تون انجام دادید یا می توانید ازشون بخواهید که در خبرنامه ایمیلی سایت شما عضو بشوند.و Push.js به شدت انجام این کار را راحت کرده است.

برای نصب آن می توانید بوسیله npm یا Bower و یا دریافت مستقیم آن از Github اقدام کنید.

بعد برای ایجاد Push Notification، شما یک سری کدهای ساده جاوا اسکریپت به صفحه تان اضافه می کنید.اگر کاربر درخواست سایت شما را قبول کند از این به بعد به صورت پیوسته همه نوتیفیکیشن های سایت شما به مرورگر او ارسال خواهد شد.

شما می توانید همه اجزای نوتیفیکیشن مثل هدر، بدنه اصلی و سایر خصوصیات مثل زمان بسته شدن خودکار را تعیین کنید.

در همین رابطه :   آموزش آسان فریم ورک محبوب Vue.js - قسمت اول

یک نمونه کد از Push.js را در زیر می بینید:

Push.create("Hello world!", {
  body: "How's it hangin'?",
  icon: 'icon.png',
  timeout: 4000,
  onClick: function () {
    window.focus();
    this.close();
  }
});

برای استفاده از این کتابخانه در سایت تان نیاز نیست دانش عمیقی از جاوا اسکریپت داشته باشید.اگر طبق مستندات سایت جلو بروید در حدود 15 دقیقه خواهید توانست این کتابخانه را در اسیت تان راه بیندازید.

البته همه این نوتیفیکیشن ها رو دوست ندارند و شاید برای همه نوع وب سایت هم مناسب نباشد ولی حداقل می توانید تست کنید و نتیجه کار را ببینید و تاثیری که می تواند روی علاقه مندی کاربران و افزایش بازدید سایت شما داشته باشد.

منبع

دسته بندی : JavaScript

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *