آموزش ایجاد فیلتر Nashville اینستاگرام در فتوشاپ

بدون دیدگاه

اینستاگرام راه و رسم به اشتراک گذاری عکس هایمان را متحول کرده است و به روشی سریع، زیبا و فان اجازه می دهد عکس ها را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذاریم.

ولی یکی از مهم ترین قابلیت اینستاگرام فیلتر های مختلف و متنوع آن است که می توانید روی عکس تان اعمال کرده و آن را زیباتر از قبل کنید.

یکی از فیلتر های محبوب من از گذشته “Nashville” بوده است. در این مقاله می خواهیم ایجاد این افکت در فتوشاپ را تمرین کنیم .

قدم ۱

عکس مورد نظرتان را در فتوشاپ باز کنید و روی لایه پس زمینه دو بار کلیک کنید تا از حالت قفل خارج شود و اسم لایه را Nashville بگذارید.

قدم ۲

یک لایه جدید ایجاد کنید و با رنگ (Red: 247 , Green: 217 , Blue: 173) آن را رنگ کنید. از Blending Options هم گزینه “Multiply” را برایش انتخاب کنید.

قدم ۳

روی لایه “Nashville” کلیک کرده و به منوی Image > Adjustments > Curves بروید. اول به کانال رنگ سبز رفته و خروجی آن را روی ۳۷ قرار دهید و سپس به کانال رنگ آبی رفته و خروجی آن را نیز روی ۱۳۳ قرار دهید.

قدم ۴

سپس به منوی Image > Adjustments > Levels بروید و مقدار gamma (وسطی) را به ۱.۳۶ و مقدار ورودی جلوی آن را ۲۳۶ تغییر دهید.

قدم ۵

حالا به منوی Image > Adjustments > Brightness / Contrast می رویم تا کمی با کنتراست بازی کنیم. مقدار brightness را روی ۶ و مقدار contrast را روی ۵۱ قرار دهید.فراموش نکنید گزینه “Use Legacy” تیک زده نشده باشد.

در همین رابطه :   16 سایت برتر آموزش آنلاین برنامه نویسی (بخش اول)

قدم ۶

یک بار دیگر ابزار curves را از منوی Image > Adjustments > Curves باز کنید. اما این بار به کانال رنگ سبز رفته و مقدار ورودی آن را روی ۱۳ قرار دهید و کانال آبی هم روی ۸۸.

قدم ۷

برای اینکه عمق بیشتری به عکس بدهیم، دوباره منوی Image > Adjustments > Brightness / Contrast را باز کنید. کافیست مقدار brightness را به -۶ و contrast را به ۳۳ تغییر دهید.

قدم ۸

حالا برای آخرین بار به منوی Image > Adjustments > Curves رفته و کانال رنگ قرمز را روی ۴ و کانال رنگ آبی را روی ۱۴ قرار دهید.می توانید در انتها همه لایه ها را merge کنید.

نتیجه نهایی:

منبع

دسته بندی : آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in آموزش
چگونه : عکس مینیاتوری Tilt-Shift در Photoshop ایجاد کنیم؟

عکاسی Tilt-shift اشاره می کند به حرکات دوربین در دوربین های فرمت کوچک و متوسط و گاهی اوقات به استفاده...

Close