۸ نکته برای دریافت لایک و نظرات بیشتر در فیس بوک

۸ نکته برای دریافت لایک و نظرات بیشتر در فیس بوک

مطلبی از حامد مظاهری : همه ما مشتاق هستیم که دوستانمان پست‌های ما را در فیسبوک لایک کنند یا در مورد آنها نظر بدهند، اگر شما خوش‌شانس باشید ممکن است ۵ تا ۱۰ نظر و لایک دریافت کنید اما همیشه اینطور نیست. معمولا به نظر میرسد پست‌های شما را کسی نمی خواند و این مطمئنا برای شما جالب نیست مخصوصا اگر حساب کاربری شما برای کسب و کارتان باشد.

پس اگر میخواهید بدانید چگونه لایک و نظر بیشتری دریافت کنید در ادامه با ما باشید

اگر شما نمیدانید چگونه با دوستان تعامل داشته باشید ممکن است داشتن دوستان بیشتر راه حل مناسبی نباشد، پس بیایید ببینیم چگونه شما میتوانید توجه بیشتری را به پست‌های خود جلب کنید.

 

۱٫ پست‌های خود را در صبح و شب ارسال کنید!

مطالعات انجام شده نشان میدهد که بیشتر مردم اغلب پس از ورود به دفتر کار خود و قبل از شروع یک روز یا در آخر شب فیسبوک خود را چک میکنند.

البته ارسال پست‌های بیش از حد در آخر شب باعث میشود که پست‌های شما پایین تر از پست‌هایی باشد که دیگران در اول صبح ارسال میکنند.

 

۲٫ نظر دادن برای پست‌های دیگران

تعامل داشتن به صورت منظم با دوستانتان باعث میشود که یک پیوند بین شما تشکیل شود و به احتمال زیاد آنها برای چک کردن صفحه شما به آن سر میزنند و پست‌های شما را مشاهده میکنند.

بجز این برخی مجبور میشوند به طور منظم به پروفایل شما سر بزنند که درباره پست‌شان اظهار نظر کنید.

این مسئله توضیح میدهد که جامعه وبلاگ نویسان به چه صورت است؛ آنها وبلاگ‌های دیگران را چک میکنند و به تبادل نظر میپردازند.

 

۳٫ درخواست نظر کنید

لازم نیست حتما مسائل دنیای واقعی مانند “گازهای گلخانه‌ای چه اثری میگذارند؟” را مطرح کنید؛ مردم تمایلی به حل این مسائل در فیسبوک ندارند، پس با پرسیدن چنین سوالاتی بعید است پاسخی دریافت کنید.

سوال شما میتواند چیزی جالب و خنده دار باشد مانند: “من باید ۳۰۰۰ کیف بخرم یا یک آیپد؟” ساده اما به اندازه کافی خوب و جذاب برای دریافت پاسخ!

۴٫ پست مناسب

این بخش برای کسانی است که صفحه خود را برای کسب و کار قرار داده اند.

اطمینان داشته باشید پست‌هایی که ارسال میکنید مرتبط با کاری باشد که انجام میدهید. ارسال اخبار یا اتفاقات مربوط به کارتان خوب است ولی نباید عکس‌های شخصی یا ویدئو‌های خود را ارسال کنید و همواره باید هدفتان را به یاد داشته باشید.

۵٫ ارسال عکس‌های بیشتر

بررسی‌های فیسبوک نشان داده است که ارسال عکس نسبت به متن و ویدئو یا لینک بیشتر لایک و نظر دریافت میکند.

آسان است؛ فقط از خود بپرسید چه چیزی توجه شما را بیشتر جلب میکند؟

شما میتوانید که متن‌ها را بخوانید، ویدئوها را تماشا کنید و بر روی لینک‌ها کلیک کنید که قطعا خسته کننده تر از تماشای یک عکس است، اینطور نیست؟

عکس‌ها دوست دارند توجه شما را جلب کنند، تنها میتوان گفت: “تصویر هزار حرف میگوید.”

۶٫ از مردم بخواهید مطالب شما را لایک کنند

گاهی اوقات درخواست کردن بهترین راه برای انجام کارها میباشد.

پس از ارسال یک پست کوتاه یا عکس میتوانید این متن را اضافه کنید: “اگر فکر میکنید این عکس جالب است لایک کنید” جالب است که شما لایک‌های زیادی از افرادی که این درخواست را خواندند دریافت میکنید.

شما ممکن است بعضی اوقات درخواستی برای رای دادن به عکس یکی از دوستانتان دریافت کنید، شما چکار میکنید؟ رای میدهید، درست است؟

۷٫ درخواست کمک یا راهنمایی

مردم فطرتا موظف هستند اگر میتوانند به یک شخص کمک کنند. به علاوه اینکه آنها دوست دارند نشان دهند که چیزی بلد هستند. بنابراین دفعه بعدی که نیاز به پیدا کردن محلی یا نیاز به کمک داشتید در فیسبوک سوال کنید.

۸٫ مسابقه یا شوخی

آیا فکر نمیکنید که شما باید به یک دوست که گفته “من ۱۰ کیلومتر را در ۳۲ دقیقه طی میکنم، آیا شما میتوانید؟” پاسخ دهید؟

آیا شما هم بازی Bejeweled را انجام میدهید؟ شما میتوانید دوستان دیگرتان را دعوت کنید و به مسابقه بپردازید.

دوست ندارید با بقیه مسابقه بدهید، پس با آنها شوخی کنید.

شما ۸ راه ساده برای دریافت لایک و نظر از دوستانتان آموختید.البته این راه ها منحصر به فیس بوک نیست و در هر شبکه اجتماعی مجازی کاربرد دارند.هر کدام از این راه‌ها را که میخواهید انتخاب کنید ولی به یاد داشته باشید که اعتدال مهم است. پس از ارسال بیش از حد پست، شوخی، مسابقه و … خودداری کنید.

سعی کنید هم جدی باشید تا برایتان ارزش قائل باشند و هم شوخ تا دوست تان داشته باشند . بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که خودتان باشید ، بدون نقاب …

 منبع