اخبار, دنياي سخت افزارها

Apple حالا بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار می ارزد!

تبلیغات
4 سوالی شهرداری
کانال تلگرام فتولیا

لوگوی جدید اپل

شرکت رایانه ای apple با ارزش بیش از ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ $ در بازار سرمایه پیشی گرفته است و فعلا این رده را فقط با یک شرکت در دنیا شریک است.

چند روز قبل ارزش سهام این شرکت با ۷ پله افزایش به ۳۲۹٫۷۵ رسید و باعث شد سرمایه تقریبی آن به بیش از ۳۰۲،۴۷۰،۰۰۰،۰۰۰ $ برسد.

قبل از این اپل از ثبت رکوردی در کسب درآمد سالانه خود در طی سال میلادی قبل خبر داده بود که این موفقیت ها را مدیون iPhone4 و iPad است. به گزارش این شرکت،فقط در طی سه ماهه پایانی سال قبل اپل توانسته بود،۳٫۸۹ میلیون مک،۱۴٫۱ میلیون آیفون،۹٫۰۵ میلیون iPod و ۴٫۱۹ میلیون iPad بفروشد.

نمودار ارزش سهام اپل

فقط هشت ماه قبل ارزش اپل ۲۲۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰$ بود که آن را حتی جلوتر از رقیبش،مایکروسافت،با ارزش ترین شرکت فناوری دنیا می ساخت.بعد از آن در ماه اکتبر ارزش سهام این سازنده کامپیوتر و لوازم همراه ،به ۳۰۰$ رسید و متعاقبا ارزش شرکت تا ۲۷۴$ میلیارد دلار بالا رفت.

به عبارت دیگر اپل ۶ برابر facebook ارزش دارد  و توانسته است فقط طی شش ماه،۵۰ میلیارد دلار نیز به آن اضافه کند.

Apple در حال حاضر دومین شرکت با ارزش دنیا است و فقط شرکت نفتی Exxon mobil با ارزش بیش از ۳۷۶،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰$ جلوتر از آن قرار دارد.به نظر شما چه مدت طول خواهد کسید تا apple در مبارزه ای تنگاتنگ بالاخره رده اول را مال خود کرده و به با ارزش ترین شرکت دنیا تبدیل شود؟باید منتظر بود و دید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات فتولیا در ایمیل شما

در خبرنامه ما عضو شوید و آخرین مطالب و مقالات آموزشی را اول شما دریافت کنید