تفاوت بین طراحی صنعتی Apple و Samsung در چیست ؟

استیو جابز پدر شرکت اپل همیشه توجه خاصی به القای حس غرور در هنر و صنعت داشت . طراح ارشد Apple جانی آیو بارها در مورد یک طراحی خوب و اهمیت آن و توجهی که لازم است به آن معطوف داشت سخنرانی کرده است . آیو فکر می کند مردم همیشه به آن توجه دارند حتی زمانی که خودشان نمی دانند که ناخودآگاه به طراحی خوب توجه می کنند.

اخیرا مضحکه ای برای برچسب شرکت Qualcomm به راه افتاد که روی Samsung Galaxy S6 Verizon چسبانیده شده است . ولی شما چنین برچسبی را روی iPhone 6 و یا دیگر آیفون ها نمی بینید چون اپل به اینکه محصولات چگونه به نظر می رسند اهمیت می دهد و نه به پولی که باید بابت لایسنس برچسب و حذف آن پرداخت کند . در مورد برچسب Intel Inside روی Mac هم همینطور است .

با این حال وقتی به محصول سامسونگ نگاه می کنم بودن این برچسب تنها چیزی نیست که ناراحتم می کند.بلکه این محصول حتی از چینش و مرتب سازی ساده در طراحی خود نیز بی بهره است .
galaxy-s6-qualcomm-alignmentاین تصویر بالای گلکسی اس ۶ است که یک خط فرضی از وسط آن گذشته است . همانطور که مشخص است حتی برچسب کوالکام هم به درستی تنظیم نشده است و این از سازنده یک محصول مدرن دیجیتالی دور از ذهن است .

فکر کردم شاید در نسخه Edge این مشکل هست و نسخه معمولی این گوشی بهتر باشد پس سراغ آن رفتم .

galaxy-s6-bottom-alignment

مثل قبلی است . وقتی iPhone 6 در تصویر کنار Galaxy s6 قرار گرفته است ، نقطه ضعف طراحی سامسونگ در چینش درست اجزای گوشی بیشتر به چشم می آید . برویم سراغ مقایسه بالای دو محصول در کنار هم شاید اوضاع در این بخش برای سامسونگ بهتر باشد

در همین رابطه :   زندگی حرفه ای استیو جابز / گزارش تصویری

galaxy-s6-top-alignment

و نمای کناری گوشی سامسونگ

galaxy-s6-side-alignment

همچنان بدون چینش درست .

برخی افراد ممکن است اهمیتی ندهند مانند رنگ کردن نرده ها و یا زیر کابینت . این جزئیات فقط برای کسانی مهم است که به طراحی صنعتی و هنر در طراحی اهمیت می دهند و البته مردمی که این نوع کیفیت برایشان واقعا مهم است .

دلیلش این است که رسیدن به این محصول نیاز به زمان و منابع فوق العاده زیادی دارد . همچنین برنامه ریزی ها و هماهنگی های بیشماری را می طلبد . به علاوه رسیدن به این موضوع سخت است که انجام ندادن هر چیزی و به هر قیمتی وقتی مهم ترین موضوع درست انجام دادن آن است بخش مهمی از کار است .

آیا این همه تلاش ارزشش را دارد ؟ برای من به عنوان مشتری وقتی می بینم اپل برایش مهم است و روی کیفیت محصول و چینش سخت افزارش زمان و هزینه می گذارد تا خود محصول در مورد کیفیت اش حرف بزند ، بله می ارزد . نظر شما چیست ؟

 

منبع

 

دسته بندی : ابزارهابررسیتجهيزات همراه

2 نظر

  1. خیلی معلومه که یک طرفه به قاضی رفتی با اون قضاوت یکطرفت
    کاملا چرت وپرت دوتا خط کشیدی که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی اون همه متخصص با تجربه دور هم جمع شدن واز نکات ارزنده شما (مهندس!!!!!) غافل بودن
    با این حال واسه خودت میگم اینکارارو ننمای علی(مجید جان ) این کارا قضایا قرض ها و…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in فونت
فونت های حرفه ای رایگان ۲۰۱۲

اکنون داریم به نیمه سال نزدیک می شویم و به احتمال زیاد شما دنبال فونت های جدید و زیبا می...

Close