چگونه : با مرورگر Opera اوقات شرعی شهر خود را سریع و راحت ببینیم ؟!

تبلیغات
کانال تلگرام فتولیا
دوره آموزش طراحی وب تبریز

در این مبحث می خواهیم ببینیم که چطور می توان از مرورگر Opera برای دریافت اوقات شرعی استفاده کرد . الان احتمالا به فکر یک افزونه افتادید ولی ما نمی خواهیم از هیچ افزونه ای استفاده کنیم بلکه تنها با یک روش ساده این کار رو انجام می دهیم .

همانطور که می دانید مرورگر اپرا قابلیتی دارد بنام Speed dial که این امکان را می دهد در تب های جدیدی که باز می کنیم ، بتوانیم سایت های دلخواه را در آن قرار داده و با یک لینک بازشان کنیم. از این قابلیت می توانیم برای نمایش اوقات شرعی و … استفاده کنیم.

قدم اول :

برای دریافت اوقات شرعی به وقت شهرهای ایران می توانید سری به سایت اوقات بزنید و با انتخاب استان و سپس شهر ، اوقات دقیق شرعی را بدست آورید . ولی چیزی که ما نیاز داریم عکس این زمان های شرعی است که آن را هم می توانید از سمت چپ بردارید ،برای این کار روی عکس راست کلیک کرده و گزینه Copy Image Address رو بزنید .

 

قدم دوم :

یک تب جدید باز کنید و در گوشه سمت راست بالا ، روی دکمه آچار کلیک کنید تا تنظیمات speed dial باز شود.سپس گزینه Zoom را روی Manual و گزینه Zoom level را روی ۲۰۰% قرار بدهید .

 

قدم سوم:

روی یکی از کادرهای خالی speed dial کلیک کنید و در پنجره باز شده در بخش address ، دکمه های ctrl+v را فشار دهید تا آدرس عکس در آن قرار گیرد.سپس Ok را زده و منتظر بمانید تا اپرا تصویر را در آن بارگذاری کند . نتیجه مانند شکل زیر خواهد بود

در همین رابطه :   اعمال CSS های جداگانه به هر یک از مرورگر های Opera,Firefox,Chrome,Safari و IE

 

قدم چهارم :

در آخر برای اینکه تصویر به صورت خودکار با آخرین تغییرات زمانی بروز شود ، می توانیم زمانی را برای آپدیت خودکار آن تعیین کنیم . برای این کار روی تصویر راست کلیک کرده و به مسیر Reload Every > Custom … می رویم .برای اینکه هر روز تصویر آپدیت شود می توانیم مقدار ۱۴۴۰ را که تعداد دقایق ۲۴ ساعت است را در کادر باز شده وارد کنیم .

 

از حالا به بعد خیلی راحت و سریع می توانید اوقات شرعی شهرتان را مشاهده کنید :)

2 Comments

  1. بازتاب: - کوشیار کامپیوتر
  2. بازتاب: - کوشیار کامپیوتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in گوناگون
چگونه : از گوگل مانند یک حرفه ای استفاده کنیم ؟ – نکات و ترفندهای گوگل

سلام گوگل بی شک یکی از پدیده های دنیای تکنولوژی است و بزرگ و کوچک از اهمیت آن آشنا هستند...

Close