حل مشکل مصرف زیاد اینترنت در ویندوز

چند روز بود مصرف اینترنت ویندوزم زیاد شده بود و علت رو نمی دونستم . چون نه دانلود زیادی انجام می دادم نه آپلود آنچنانی . تصمیم گرفتم نرم افزار DU Meter رو نصب کنم تا از جزئیات مصرف ویندوز با خبر شم .

بعد از نصب این نرم افزار فهمیدم یکی از برنامه های سیستمی خود ویندوز علت این مشکل هست : svchost.exe معروف ! چون این برنامه مال خود ویندوز هست نمی شد پاکش کرد و باید علت اصلی هم پیدا می شد !

du-meter

با کمی جستجو به این صفحه در سایت مایکروسافت رسیدم و مشکلم حل شد . اگر شما هم این مشکل رو دارید کارهای زیر رو انجام بدید :

۱.به Control Panel > Administrative Tools > Services برید

۲.در بخش سرویس ها دنبال “Background Intelligent Transfer Service” بگریدن و با راست کلیک کردن روی اون Stop رو بزنید . همچنین در بخش Properties این سرویس ، Disabled رو انتخاب کنید.

بعدا در صورت نیاز می تونید این سرویس رو دوباره فعال کنید.

 

کارهای دیگر

اگر همچنان مشکل تون برجا بود کارهای زیر را هم انجام دهید :

۱.از بخش Services ویندوز ، سرویسی بنام Windows Update رو پیدا کنید و Stop نمایید.روی سرویس راست کلیک کنید و گزینه Properties رو بزنید .در پنجره باز شده در بخش Startup Type گزینه Disabled ور انتخاب کنید تا آپدیت ویندوز کلا غیر فعال شود تا زمانی که دوباره این سرویس رو Start کنید.

۲.در تنظیمات اینترنت ویندوز ، گزینه Set as metered connection رو حتما فعال کنید:

نتیجه کار رو می تونید از طریق Task Manager ویندوز یا نرم افزار DU Meter ببینید که مصرف اینترنت بعد از غیر فعال کردن سرویس فوق ، کاملا کاهش پیدا می کند

در همین رابطه :   چگونه : Apache, MySQL و PHP را در لینوکس نعنایی نصب کنیم ؟!

دسته بندی : سیستم عامل

3 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More in سیستم عامل
ویندوز ۱۰ پهنای باند اینترنت شما را می دزدد

ویندوز 10 مایکروسافت دو روز پیش همراه با کلی هیاهو عرضه شد .به روزرسانی از ویندوز 7 و 8 و...

Close